Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos Respublikos (LR) įstatymai mano gyvenime (2)

Lietuvos Respublikos (LR) įstatymai mano gyvenime (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – susipažinti su LR įstatymais ir jų taikymu mano gyvenime. Lietuvos Respublikos įstatymai mano gyvenime. Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymas. Lietuvos Respublikos paso įstatymas. Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymas. Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymas. Lietuvos Respublikos Darbo įstatymų kodeksas. Išvados.

Ištrauka

Įstatymai – aukščiausiųjų valstybės institucijų nustatyta tvarka priimtas norminis teisės aktas, turintis kitų norminių teisės aktų atžvilgiu viršenybę. Įstatymai yra vyriausybės politikos įgyvendinimo įrankis, nes jų nustatytos teisinės normos reguliuoja ir tvarko visuomeninius santykius bei visuomenės gyvenimo reikalus.
Pagrindinis teisės šaltinis Lietuvos Respublikoje yra LR Konstitucija. Konstitucija yra pats pagrindinis ir svarbiausias dokumentas visoje teisėkūroje. Kiekviena šalis turi savo Konstitucija. Ji gali reikštis dviem būdais, t.y. rašytiniu būdu, arba nerašytiniu (precedentu). Šis dokumentas užima aukščiausią vietą visoje hierarchijoje ir yra neužginčijamas. P. Čiočys (2002, p. 54) apibūdina Konstitucija kaip svarbiausią valstybės įstatymą, nes ji reguliuoja reikšmingiausius visuomenės gyvenimo socialinius santykius. Ji nustato pamatinius konstitucinės santvarkos principus ir tai sudaro pirminę norminę bazę ir konstitucinėms nuostatoms, ir visai galiojančiai įstatymų sistemai.
Įstatymai – antras pagal svarbą šaltinis. Įstatymas yra aukščiausiosios atstovaujamosios valstybės valdžios institucijos aktas, jis turi aukščiausią juridinę galią. Vadinasi, valstybinio valdymo ir vietos savivaldos institucijos, leisdamos norminius aktus, turi atsižvelgti į įstatymų reikalavimus ir griežtai jų laikytis, taigi įstatymas yra neginčijamas. Visos valstybės institucijos, visuomeninės organizacijos, ūkio objektai, pareigūnai ir gyventojai privalo juos tiksliai vykdyti. Įstatymas gali būti pakeistas arba panaikintas tik kitu įstatymu, ir tai gali padaryti tik pats Seimas. Išleidus naują įstatymą, visada naikinami arba keičiami jam prieštaraujantys kitų valstybės institucijų išleisti norminiai teisės aktai. Pagrindinis įstatymų reguliavimo objektas yra žmogaus teisės ir laisvės, jų apsauga bei įgyvendinimas – tai irgi lemia jų viršenybę kitų teisės aktų atžvilgiu. Tarpusavyje įstatymai dar yra skirstomi į pagrindinius ir paprastuosius. Šią klasifikaciją lemia įstatymų turima juridinė galia. Prie pagrindinių įstatymų yra priskiriami pamatinius visuomenės ir valstybės gyvenimo principus nustatantys teisės aktai – LR Konstitucija, šios Konstitucijos pataisos, Konstituciniai įstatymai bei tarptautinės sutartys, kurias ratifikavo LR Seimas.
A.Vaišvila (2004, p. 316) apibūdina savo darbe pagrindinius įstatymus, kaip įstatymus, kurie nustato pradinius, pamatinius, visuomenės ir valstybės gyvenimo principus. Jie skirstomi:
1. Konstitucija;
2. Konstituciniai įstatymai;
3. Seimo ratifikuotos Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys;
4. Kodifikuoti įstatymai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis28.53 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos istatymai mano gyvenime (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Lekt. Vida Staponienė
Pasidalink su draugais