Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Policijos pajėgų ir priemonių panaudojimo taktika malšinant masines riaušes

Policijos pajėgų ir priemonių panaudojimo taktika malšinant masines riaušes

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Masinių riaušių samprata, bendrieji požymiai. Policijos veiksmai užkardant masinius neramumus. Teisiniai ir etiniai prievartos priemonių panaudojimo aspektai. Jėgos panaudojimo lygmenys. Tarptautiniuose policijos pareigūnų etikos kodeksuose numatytos jėgos panaudojimo taisyklės. Policijos specialiųjų priemonių naudojamų masiniams neramumams malšinti aprašymas, panaudojimo galimybės. Skydai. Specialūs drabužiai. Šalmai. Puolamosios specialiosios priemonės. Dujos. Guminės lazdos. Taranuojančio poveikio užtaisai. Antrankiai ir surišimo priemones. Specialusis transportas. Policijos specialiųjų priemonių naudojamų malšinant masinius neramumus panaudojimo technika ir taktika. "Autotransporto kolonos sudarymo variantai". Pareigūnų išsidėstymas autotransporte. Pareigūnų išlaipinimas ir išsidėstymas atvykus į įvykio vietą. Komandos "Užkarda" atlikimas. Rikiuotės būdo "Pleištas" atlikimas. Išvados.

Ištrauka

Pastaraisiais metais didėjantis sankcionuotų ir nesankcionuotų mitingų, piketų, protesto akcijų skaičius, pasaulyje paplitęs, pasižymintis agresyvumu ir brutalumu antiglobalistų judėjimas bei sporto sirgalių sukelti masiniai teisėtvarkos pažeidimai ir jų padariniai kelia susirūpinimą visuomenės saugumu.
Viena iš galimybių užtikrinti visuomenės saugumą- visapusiškas policijos pajėgų ir priemonių panaudojimas užtikrinant viešąją tvarką ir saugumą masinių renginių metu, užkertant kelią masinėms riaušėms, teisėtvarkos pažeidimams, daromiems grupės asmenų ir juos likviduojant.
Savo kursiniame darbe nagrinėju policijos pajėgų ir spec. priemonių panaudojimą riaušių metu. Šia tema rašančių autorių nėra daug, nes ši tema kaip ir pats rašto darbas yra praktinio, taikomojo pobūdžio. Tad rašydamas šio rašto darbo teorinę dalį rėmiausi tarptautiniais policijos etikos kodeksais apibūdinančios policijos prievartos panaudojimo sąlygas ir ypatybes, taip pat LR norminiais teisės aktais reglamentuojančiais policijos pareigūnų veiklą masinių neramumų metu, bei internete rasta literatūra apie užsienio šalių policijoje naudojamas spec. priemones.
Praktinėje darbo dalis remiasi iš VRM Vidaus tarnybos 2 pulko fizinio parengimo ir ginkluotės skyriaus viršininko J. Greiciūno gauta medžiaga. 2004 gruodžio 20 d. Nr., V-596 "Įsakyme dėl viešosios policijos mobiliųjų padalinių ir jų rezervo pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo programos patvirtinimo" apibrėžtos Lietuvos policijos pareigūnų, kurie dirba malšinant masines riaušes, taktikos žinių, spec. priemonių panaudojimo praktinių įgūdžių, valdymo komandų vykdymo tobulinimo kryptis ir gairės. Lietuvoje masinių riaušių malšinimu užsiima VRM Vidaus tarnybos 1 pulkas Kaune ir 2 pulkas Vilniuje, šių tarnybų mobiliųjų padalinių veiksmų taktika, spec. priemonių ir autotransporto panaudojimas malšinant masines riaušes pavaizduotas schemose J. Greiciūno sudarytoje metodinėje medžiagoje pavadinimu "Viešosios policijos mobiliųjų padalinių taktika likviduojant masines riaušes ir teisėtvarkos pažeidimus padarytus grupės asmenų" . Praktinis šių Lietuvoje taikomų metodų įgyvendinimas yra pavaizduotas vaizdajuostėje iš 2004 m. vykusių masinių riaušių malšinimo plano " Vėtra" mokymų.
Apibendrinant galiu pasakyti, kad šio viso darbo (tiek teorinės, tiek praktinės dalies) pagrindinis tikslas- atskleisti policijos spec. pajėgų ir spec. priemonių skirtų malšinti masines riaušes optimalų panaudojimą (arba nepanaudojimą) konkrečiu atveju. Norint pasiekti šį darbo tikslą reikia iškelti ir išspręsti šiuos uždavinius:
a) policijos veiksmai padedantys užkardinti masinius neramumus ir išvengti prievartos panaudojimo
b) policijos prievartos panaudojimo esant masiniams neramumas teisinis reglamentavimas ir etiniai aspektai
c) policijos pajėgos ir priemonės skirtos malšinti masinius neramumus, jų panaudojimo taktika ir technika ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Dydis29.87 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Policijos pajegu ir priemoniu panaudojimo taktika malsinant masines riauses [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • L. Karosas
Pasidalink su draugais