Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės ir moralės santykis (2)

Teisės ir moralės santykis (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Darbo metodologija. Socialinių normų sampratos. Teisės samprata. Moralė samprata. Prigimtinė teisės doktrina. Pozityviosios teisės doktrina. Pozityviosios ir prigimtinės teisės doktrinų santykis. Teisės, bei moralės sąveika. Teisės ir moralės panašumai. Teisės ir moralės skirtumai. Teisės ir moralės santykis. Išvados. Priedai: anketa ir anketos rezultatų analizė (5 psl.)

Ištrauka

Kai kalbama apie teisę, daug dėmesio yra skiriama moralei, bei jų santykiui. Aišku, jog teisėtas elgesys, kaip ir moralus elgesys, įtakoja ne tik vieną individą, bet ir neša naudą visai visuomenei. Teisė ir moralė, padeda įsilieti į visuomenę, bei skatina elgtis taip, kad pačiai visuomenei būtų geriau. Nagrinėjant teisės ir moralės santykį, daugiau dėmėsio skirsiu moralumo paieškoms teisėje, nes prioritetai labiau suteikiami moralei. Visų pirma reikėtų išsiaškinti, kas yra teisė ir moralė. Teisė , tai socialinių normų sistema , kuri turi realias galimybes reguliuoti visuomenės kasdieninį gyvenimą, o moralė- tai vidinis žmogaus įsitikinimas (pareiga) gerbti kito asmens interesus (teises). Šiais laikas, įvairialypėje visuomenėje nėra vieningo požiūrio ir mąstymo apie teisės ir moralės santykį: A.Smailio teigimu "teisės ir moralės tarpusavio santykių klausimas toks pat senas kaip ir žmonija. Jis dažnai pavirsta ginču tarp monarcho ir pavaldinių arba ginču tarp valstybės ir religijos, kuri gina moralines normas. Pozityvioji teisė, kuria remiasi valdovai, valstybė, faktiškai yra permanentiniame konflikte su moralės normomis. (...) Europos moralės pagrinduose visados buvo pripažįstama moralinių nuostatų viršenybė prieš valstybės įstatymą." Viskas, kas būdinga teisei įvardinama įvairiai, bet vienas iš svarbiausių jos sudedamųjų dalių yra moralė, kurių bendras bruožas, tai, kad teisė ir moralė yra socialinių normų sistemos dalys. Šitoms normoms būdingi bendri požymiai, kurie puikiai apibūdina moralės ir teises santyki.
Taigi, teisei būdingi du požymiai: įsipareigojimas turimoms teisems ir išorinės išraiškos pripažinimas. Moralė, tai jausmas ir įsitikinimas, kad reikia gerbti kitą asmenį, jo teises, privačią nuosavybę. Tai lemia socialiniai poreikiai, kuriems kintant keičiasi ir moralės, bei teisės santykis, tačiau šis teisei būdingas požymis vienija ir teisę, ir moralę. Taip yra todėl, kad moralė atkartoja tam tikras nustatytas teises (pvz.: užleisti vyresniam vietą arba gerbti vyresnį žmogų ( tai suteikia pagarba sau pačiam), gerbti Bažnyčios nustatytą tvarką ( tai suteikia teisę eiti į Bažnyčią)). Dažnai teisės ir moralės santykis, turi bendrą tikslą (pvz.: apsaugoti tam tikras žmonių teisės ar išreikšti jų interesus).
Darbo objektas – teisės ir moralės santykis.
Darbo tikslas – išanalizuoti teisės ir moralės santykį panašumus ir skirtumus.
Darbo uždaviniai :
1. Išnagrinėti teisės ir moralės santykį remiantis specifine literatūra.
2. Išnagrinėti teisės ir moralės pagrindinius panašumus ir skirtumus.
3. Anketos pagalba išiaiškinti gyventojų nuomonę teisės moralumo tematika. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Dydis53.4 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises ir morales santykis (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais