Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinis reguliavimas

Teisinis reguliavimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Socialinis reguliavimas. Teisinis reguliavimas. Teisinio reguliavimo būdai. Teisinio reguliavimo tipai. Teisinio reguliavimo stadijos. Teisinio reguliavimo mechanizmo grandys. Išvados.

Ištrauka

Teisė egzistuoja tik veikdama ir reguliuodama žmonių santykius. Siekiant perkelti teisės sampratą iš žmonių sąmonės į jų veiksmus, paversti ją tų veiksmų norminimo priemone, susiduriame su teisinio reguliavimo sąvoka.
Teisės veikimas apima tokius procesus kaip teisinio reguliavimo priemonių sukūrimas ir jų taikymas subjektų praktinei veiklai, kad būtų pasiekta norimų rezultatų. Kaip jau žinome, teisės veikimo turinį sudaro: teisės poveikis, teisės suvokimas, teisės galiojimas, teisinė santvarka. Žinoma teisės suvokimas nesibaigia tik teisiniu reguliavimu ar jos įgyvendinimu, nes tai yra tik teisės veikimo specifinės savybės.
Hartas teigia, kad kiekvienoje teisinėje sistemoje visuomet yra tam tikrų teisiškai nesureguliuotų atvejų, kuriais teisė tam tikru atžvilgiu nediktuoja jokio sprendimo arba jo krypties, taigi ir pati teisė yra iš dalies neapibrėžta arba neužbaigta. Kitų autorių nuomone, teisė negali būti neapibrėžta ir neužbaigta, o įstatymas galioja tik taikomas.
Nebūta išvystytų teorijų apie teisės šaltinius, apie dieviškosios ir prigimtinės teisės santykį su žmogiškąja teise, apie bažnytinės teisės santykį su pasaulietine teise, apie įstatymų įtvirtintos teisės santykį su paprotine teise arba apie įvairių pasaulietinės teisės rūšių- feodalinės, karališkosios, miestų- tarpusavio santykį.
Palyginti nesistemingas teisinio reguliavimo pobūdis ir palyginti neišvystyta teisės mokslo būklė buvo glaudžiai susiję su vyraujančiomis politinėmis, ekonominėmis ir visuomeninėmis sąlygomis.
Jokie veiksmai negali atsirasti be žmonių valios ir sąmonės. Teisės norma turi tik formalią teisinę reikšmę, bet ji neturi teisinio reguliavimo bruožų. Subjektų įsisąmoninta teisės norma tampa veiksminga visuomeniniame gyvenime.
Teisinio įsisąmoninimo ir suvokimo lygis yra teisės reguliuojamojo veikimo pagrindas ir joje numatytų tikslų pasiekimas.
Teisinis reguliavimas yra viena iš svarbiausių ir pradinių teisės teorijos kategorijų, nuo kurios pažinimo ir natūralu pradėti teisinio mąstymo sąvokų aparato pažinimą, todėl savo rašto darbe norėsiu panagrinėti socialinį bei teisinį reguliavimą, o taip pat teisinio reguliavimo vietą socialinio reguliavimo sistemoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.15 KB
AutoriusLaurutė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word teisinis reguliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą