Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinis reguliavimas (4)

Teisinis reguliavimas (4)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Teisinio reguliavimo sąvoka ir priežastys. Teisinio reguliavimo objektas. Turtiniai žmonių santykiai. Žmonių santykiai, atsirandantys valdant valstybę. Teisėsaugos santykiai. Teisinio reguliavimo metodas. Imperatyvusis teisinio reguliavimo metodas. Dispozityvusis reguliavimo metodas. Teisinio reguliavimo stadijos. Išvados.

Ištrauka

Teisė egzistuoja tik veikdama ir reguliuodama žmonių santykius. Tokiu būdu teisė diegia į žmonių santykius civilizacijos ir socialinės partnerystės pradus ir savo principiniais paliepimais užtikrina teisėtą subjektų veiklą ir elgesį. Teisės veikimas apima tokius procesus: a) teisinio reguliavimo priemonių sukūrimą, b) jų taikymą subjektų praktinei veiklai, kad būtų pasiekta norimų rezultatų. Teisės veikimo turinį sudaro: teisės poveikis, teisės suvokimas, teisės galiojimas, teisinė santvarka. Teisės suvokimas nesibaigia tik teisiniu reguliavimu arba jos įgyvendinimu, nes tai yra tik teisės veikimo specifinės savybės.
Siekiant perkelti teisės sampratą iš žmonių sąmonės į jų veiksmus, paversti ją tų veiksmų norminimo priemone, susiduriama su teisinio reguliavimo sąvoka. Teisinis reguliavimas – tai praktiškai funkcionuojanti teisės samprata. Jis yra reikšmingas tuo, kad tampa idėjiniu visos teisinės sistemos "užsakovu": iš jo poreikių kyla atitinkamos orientacijos teisinės idėjos, teisės normos, teisinės organizacinės procedūros. Visos teisės sąvokos įsiprasmina kaip teisinio poveikio žmonių elgesiui priemonės, o pati teisėkūra – kaip tokių priemonių gamyba.
Todėl teisinis reguliavimas yra viena iš svarbiausių ir pradinių teisės teorijos kategorijų, nuo kurios pažinimo ir natūralu pradėti teisinio mąstymo sąvokų aparato pažinimą.
Šiame referate aš ir pabandysiu atskleisti kas tai yra tas teisinis reguliavimas. Kaip jis veikia mūsų gyvenimą reguliuodamas mūsų elgesį teisės normų pagalba. Pirmiausia pabandysiu atskleisti teisinio reguliavimo sąvoką ir priežastis. Po to aptarsiu teisinio reguliavimo objektą, jo metodus bei stadijas.
Rašydama šį darbą susidūriau su nedidele problema - literatūros trūkumu. Tačiau pasitelkus A. Vaišvilos "Teisės teorija" bei S. Vansevičiaus "Valstybės ir teisės teoriją" manau, jog šis darbas man pavyko.
Teisinis reguliavimas – tai tokia socialinio reguliavimo rūšis, arba forma, kai teisinis poveikis žmonių elgesiui yra daromas teisės normomis.
Reguliuoti žmonių elgesį – tai jį modeliuoti subjektinėmis teisėmis ir pareigomis. Šiuo modeliavimu kaip tik ir daromas tiesioginis poveikis žmonių elgesiui, jų santykiams, kreipiant tą elgesį ir visą visuomenės raidą įstatymų leidėjui norimų vertybių linkme. Teisinis poveikis yra platesnė sąvoka negu teisinis reguliavimas, nes teisinis poveikis daromas ne tik teisės normomis, bet ir teisinėmis idėjomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis18.99 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisinis reguliavimas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais