Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisė (17)

Teisė (17)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Civilinės teisės samprata, dalykas ir metodas. Civilinės teisės dalykas. Civilinės teisės reguliavimo dalykas. Civilinio teisės reguliavimo metodas. Darbo teisės subjektai. Darbuotojai. Darbdavys. Kolektyvinių darbo santykių subjektai. viešojo valdymo subjektai. Viešojo valdymo subjektų rūšys. Viešojo valdymo subjektų sistema. Lietuvos respublikos vyriausybė. Ministerijos. Vyriausybės įstaigos ir įstaigos prie ministerijos. Apskrities valdymas. Savivaldybės valdymo subjektai.

Ištrauka

Visa žmonijos raidos istorija parodė, kad negali būti visuomenės be tam tikrų taisyklių, reguliuojančių jos raida tarpusavio santykius. Jau pirmykštėje bendruomeninėje santvarkoje buvo daug įvairių papročių, tradicijų, draudimų ir kitokių moralinio pobūdžio normų bei taisyklių, kurių nemaža dalis vėliau, besiformuojant valstybėms, tapo teisės normoms.
Šiais laikais, kaip ir ankstesniais, reikiama tvarka ir visuomenėje, jos narių susiklausymas ir drausmė palaikoma, reguliuojama ir užtikrinama taip pat daugybės įvairiausio pobūdžio elgesio taisyklių: teisės ir moralės normų, visuomeninių susivienijimų taisyklių, papročių, tradicijų. Be šių priemonių, kurios reguliuoja santykius visuomenėje, nebūtų galima užtikrinti materialiniu ir kultūrinių žmonių poreikių, apsaugoti kitų jų teisių ir teisėtų interesų. ir apskritai jei nebūtų žmonių tarpusavio santykius reguliuojančių normų, visuomenėje neišvengiamai įsivyrautų anarchija, netvarka, chaosas. Tad visą šį chaosą tvarko teisė.
Civilinės teisė – tai privatinės teisės šaka, kurios normos reglamentuoja asmenų turtinius santykius, su šiais santykiais susijusius asmeninius neturtinius santykius, taip pat ir šeimos santykius, be to, įstatymų nustatytais atvejais ir kitokius asmenis neturtinius santykius (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (CK) > str.). Civilinė teisė nustato santykius tarp nepriklausomų (nepavaldžių vienas kitam tuose santykiuose) fizinių ir juridinių asmenų. Šie asmenys laisva valia savo nuožiūra sukuria civilinės teisės reglamentuojamus santykius.
Civilinės teisės reglamentuojamų santykių subjektai nėra pavaldūs vienas kitam. Pavaldumas būdingas viešosios teisės reglamentuotų santykių subjektams. Šių santykių dalyviai privalo paklusti asmenims, kurie turi valstybės suteiktus įgaliojimus. Tai būdinga tokioms teisės šakoms, kaip administracinė teisė, finansų teisė, baudžiamoji teisė, baudžiamojo proceso teisė ir kt.
Paprastai civilinius teisinius santykius asmenys sukuria laisva valia. Jie patys savo nuožiūra nustato savo teises ir pareigas, išskyrus prievoles dėl žalos padarymo. Šios prievolės gali atsirasti ir prieš asmenų valią, kai žala padaroma neatsargiai, kai žala atsiranda dėl didesnio pavojaus šaltinio (įvairių mechanizmų, sprogstamųjų, radioaktyviųjų, savaime užsidegančių medžiagų ir pan.).
Civilinės teisės reglamentuojami turtiniai santykiai – tai santykiai dėl daiktų, pinigų, vertybinių popierių, teisių perdavimo, darbų atlikimo, paslaugų teikimo, keleivių ir krovinių vežimo bei kt. Asmeniniai santykiai atsiranda sukūrus intelektinės nuosavybės objektą (literatūros, meno ar mokslo kūrinį, pramoninį dizainą, ką nors išradingo ir pan.). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-06
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis22.23 KB
AutoriusJustina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teise (17) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą