Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Seimas (2)

Seimas (2)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Seimų raida. Seimo samprata. Seimo struktūra. Seimo vadovai. Seimo komitetai ir komisijos. Frakcijos, mišriosios ir laikinosios grupės. Seimo valdyba. Seniūnų sueiga. Seimo paskirtis. Sudarymo tvarka. Išvados.

Ištrauka

Seimas renkamas visuotiniuose rinkimuose, kad šalies gyventojai turėtų savo atstovus valdžioje – panašius į save, o gal ir geresnius ir galėtų jais pasitikėti. Rinkti ar būti renkami gali tik Lietuvos piliečiai, nes tik jie geriausiai pažįsta savo valstybės gyventojų rūpesčius, interesus.
Parlamentarai – tai tautos atstovai, kuriuos įgaliojame ieškoti geriausių sprendimų, atsispindinčių priimamuose įstatymuose.
Šiame darbe bus bandoma išsiaiškinti:
Kokia yra Seimo samprata. Seimas - valstybinės valdžios atstovaujamoji institucija Lietuvoje.
Kokia yra Seimo struktūra. Vadovaujantis Konstitucijos 76 straipsniu, Seimo struktūrą ir darbo tvarką nustato Seimo statutas, turintis įstatymo galią. Kokie yra Seimo vadovai, Seimo komitetai ir komisijos, frakcijos, Seimo valdyba, Seniūnų sueiga bei kokios yra pagrindinės jų funkcijos.
Trumpai apžvelgsiu kokios yra pagrindinės Seimo funkcijos. Remiantis Lietuvos Respublikos Konstitucija jų yra netgi 20.
Kokia yra Lietuvos Respublikos Seimo sudarymo tvarka.
Trumpai apžvelgsiu Seimų raidą nuo XX amžiaus pradžios iki dabartinių laikų.
Nuo seniausių laikų žmonių kartos bandydavo ieškoti sprendimų, dalydamiesi žemę ar vandenį, statydami miestus, ieškodami iškasenų, varžydamiesi, kas gamina geresnius daiktus ir kas gali geriau prekes parduoti, kurdami informacijos technologijas. Ir nuo seniausių laikų žmonės kariaudavo, bet ginklais neišspręsdavo jokių problemų – tik palikdavo aukų ir suirutes. Europoje atsirado žodis "parlamentarizmas", reiškiantis susikalbėjimą – ir tai pasirodė kur kas patogesnis būdas, tariantis, ginčijantis, rasti sprendimus – kaip ir kokius ateities gyvenimo sprendimus priimti.
Lietuvos parlamentas, pramintas Seimu, atsirado iš didikų sueigų, į kurias jie rinkdavosi patarti Didžiajam Kunigaikščiui, o tam tikrais atvejais – ir išrinkti Didįjį Kunigaikštį. Suprantama, kad tais laikais ir gimti bajoru jau buvo privilegija, kadangi užaugęs toks vyras galėjo dalyvauti sprendžiant valstybės reikalus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Dydis36.79 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais