Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Pirmos instancijos teismo sudėtis ir skyrimo tvarka

Pirmos instancijos teismo sudėtis ir skyrimo tvarka

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Pirmos instancijos teismas. Pirmos instancijos teismo teisėjai. Pirmosios instancijos teismo kompetencija. Ieškinių kategorijos. Procesas. Išvados.

Ištrauka

Europos Teisingumo Teismas yra aukščiausiasis Europos Sąjungos teismas, jame yra Pirmosios instancijos teismas. Teismų statutai priimami kaip pagrindiniai įstatymai. Pirmosios instancijos teismo steigimo priežastis – bylų skaičiaus augimas, specializacijos būtinybė. Bylos Pirmosios instancijos teismui perduodamos sprendimu.
Rašydama šį referatą išsikėliau sau tokius uždavinius:
Apibūdinti Pirmosios instancijos teismą;
Apibūdinti Pirmosios instancijos teismo teisėjų skyrimo tvarką;
Įvardinti Pirmosios instancijos teismo kompetenciją;
Apibūdinti bylų nagrinėjimo procesą.
Šio referato tikslas – apibūdinti Pirmosios instancijos teismą.
Pirmos instancijos teismas įsteigtas 1989 metais, įsigaliojus Suvestiniam Europos aktui. Pagrindinė jo steigimo priežastis buvo palengvinti Teisingumo Teismo darbą. Pirmosios instancijos teismo įsteigimas reiškia, kad yra sukuriama dviejų instancijų teismų sistema: dėl visų pirmąja instancija išspręstų bylų Teisingumo Teismui gali būti paduodamas apeliacinis skundas teisės klausimais. Paduodamas pareiškimas per du mėnesius nuo priėmimo (paskelbimo) dienos. Priimtų sprendimų skundimo pagrindai (skundžiama Teisingumo Teismui):
1. nekompetentingas;
2. žymus procesinis pažeidimas;
3. kitokiai būdais buvo pažeista Europos Bendrijos teisė.
Pirmosios instancijos teismą šiuo metu sudaro 25 teisėjai (1 lentelė) – po vieną iš kiekvienos valstybės narės. Teisėjai yra skiriami valstybių narių vyriausybių bendru sutarimu šešerių metų kadencijai ir turi teisę būti paskirti ir kitai kadencijai. Pirmosios instancijos teismo teisėjai iš savo tarpo trejų metų kadencijai išrenka pirmininką, taip pat ir kolegijų, susidedančių iš penkių teisėjų, pirmininkus, kurie turi teisę būti išrinkti kitai kadencijai.
Pagal Europos Bendrijų steigimo sutarties 224 straipsnyje pasakyta: "Pirmos instancijos teismo nariai parenkami iš asmenų Pirmos instancijos teismo nariai parenkami iš asmenų, kurių nepriklausomumas nekelia abejonių ir kurie tenkina aukštoms teisėjo pareigoms keliamus reikalavimus. "
Pirmosios instancijos teisme nėra nuolatinių generalinių advokatų. Tačiau kai kuriose bylose generalinio advokato funkcijas gali atlikti šiam tikslui paskirtas teisėjas, nors praktikoje, tai labai retai pasitaikantis atvejis.
Atsižvelgiant į pastaruosius penkerius metus augantį Pirmosios instancijos teismo nagrinėjamų bylų skaičių ir siekiant sumažinti Pirmosios instancijos teismo darbo krūvį, Nicos sutartyje, kuri įsigaliojo 2003 m. vasario 1 d., numatoma kai kuriose specifinėse srityse steigti "teisėjų kolegijas". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-14
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.87 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirmos instancijos teismo sudetis ir skyrimo tvarka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą