Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Ikiteisminis tyrimas

Ikiteisminis tyrimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Ikiteisminis tyrimas. Ikiteisminio tyrimo institucijos ir pareigūnai. Ikiteisminio tyrimo pareigūnų funkcijos ir įgaliojimai ikiteisminio tyrimo metu. Ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro ir ikiteisminio tyrimo teisėjo sąveika. Išvados.

Ištrauka

Viena iš teisinės valstybės nuostatų, kad kiekvienas žmogus už padarytą nusikaltimą turi patirti atpildą, t.y. jam turi būti paskirta bausmė. Bausmes už nusikaltimo padarymą asmenims skiria teismas, išsamiai ir visapusiškai ištyręs visas bylos aplinkybes, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą teisme, konstatavęs, kad yra nusikaltimo įvykis ir konkretaus asmens kaltė padarius tą nusikaltimą. Tačiau kad nusikaltimo padarymu kaltam asmeniui iškelta baudžiamoji byla taptų teisminio nagrinėjimo dalyku, labai sudėtingą darbą turi nuveikti ikiteisminio tyrimo ir prokuratūros organai.
Visa baudžiamųjų bylų iškėlimo, įrodymų rinkimo ir vertinimo, baudžiamųjų bylų nagrinėjimo veikla priskirta atitinkamiems pareigūnams ir griežtai reglamentuota, pagrįsta baudžiamojo proceso teisės normomis.
Savo darbe aš plačiau pamėginsiu aptarti ikiteisminio tyrimo pareigūnų sampratą, funkcijas, vietą kitų subjektų, atliekančių ikiteisminį tyrimą, sistemoje.
Darbo pirmoje dalyje glaustai įvardinsiu ikiteisminio tyrimo įstaigos ir ikiteisminio tyrimo pareigūno sampratas.
Panagrinėsiu, plačiau atskleisdama ikiteisminio tyrimo pareigūnų funkcijas, įstatymo suteiktus įgaliojimus ir nustatytas pareigas ikiteisminio tyrimo metu.
Trečiąją darbo dalį aš paskirsiu ikiteisminio tyrimo pareigūno ir kitų ikiteisminio tyrimo subjektų – prokuroro ir ikiteisminio tyrimo teisėjo sąveikai nagrinėti. Aptarsiu jų visų paskirtį ir reikšmę ikiteisminiame tyrime.
Rašydamas darbą, visų pirma, aš vadovausiuosi pagrindiniu baudžiamąjį procesą reglamentuojančiu įstatymu – Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksu. Taip pat apžvelgsiu Generalinio prokuroro patvirtintas rekomendacijas dėl ikiteisminio tyrimo, aiškinančias kai kurias Baudžiamojo proceso kodekso nuostatas ir padedančias įgyvendinti, palyginus naujo kodekso reikalavimus.
Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksas (toliau – Baudžiamojo proceso kodeksas) reglamentuoja nusikalstamų veikų ikiteisminio tyrimo stadiją, t.y. reglamentuoja nusikalstamų veikų tyrimo, kalto asmens nustatymo ar jo padarytos veikos bei kaltės įrodinėjimo tvarką.
Ikiteisminis tyrimas – tai baudžiamojo proceso sąvoka. Todėl, visų pirma, norėčiau įvardinti kokia yra baudžiamojo proceso paskirtis. Baudžiamojo proceso kodekso 1 straipsnyje nustatyta, kad baudžiamojo proceso paskirtis yra ginant žmogaus ir piliečio teises bei laisves, visuomenės ir valstybės interesus greitai, išsamiai atskleisti nusikalstamas veikas ir tinkamai pritaikyti įstatymą, kad nusikalstamą veiką padaręs asmuo būtų teisingai nubaustas ir niekas nekaltas nebūtų nuteistas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis17.44 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ikiteisminis tyrimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais