Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Statybos rangos sutartis

Statybos rangos sutartis

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įžanga. Sutarties sąvoka. Sutarties sąlygos, forma, požymiai, galiojimo sąlygos. Statybos rangos sutartis. Išvados.

Ištrauka

Mokėti, kaip teisingai sudaryti sutartį, kad po to nebūtų nesusipratimų ar neliktum apgautas, yra būtina ne tik teisininkui, verslininkui ar draudimo bendrovės agentui. Sudaryti sutartį gali prireikti bet kuriam išsilavinusiam ir neišsilavinusiam žmogui, nes beveik kiekvienas žmogus savo gyvenime tikriausiai ne kartą susiduria su sutarties sudarymu, ar dėl jos iškylančiais klausimais. Taigi, mano priskirta referato tema "Statybos rangos sutartys" yra labai aktuali šiandien, kai pagerėjus ekonominei padėčiai šalyje, suaktyvėjo statybos, kurioms, kad vyktų sklandžiai, taip pat reikalingos tiek sutartys tarp įmonių, tiek tarp įmonių ir žmogaus.
Žinoma, negalima abejoti, kad žinoti, kaip tinkamai įforminti sutartį buvo būtina ir anksčiau, bet vis dėlto mokėjimas teisingai sudaryti sutartį ypatingą reikšmę įgavo pastaraisiais metais. Todėl manau šia tema reikėtų ne tik daug rašyti, bet ir kalbėti.
Savo referate pabandysiu išaiškinti pagrindines naudojamas sąvokas, apžvelgsiu sutarties sąlygas ir formą. Toliau išnagrinėsiu sutarties sudarymo stadijas, bei trumpai apibendrinsiu referatą.
Pradedant nagrinėti sutarčių sudarymo sąlygas, etapus ir kitus veiksnius susijusius su šiais teisiniais veiksmais, reikia išnagrinėti "sutarties" sąvoką.
Jau senovės romėnai žinojo šią sąvoką ir klasifikavo sutartis skirtingais pagrindais į atskiras rūšis, kad būtų galima iškelti atskirą ieškinį tam tikros rūšies sutarčiai. Sutartimi jie vadino prievolių visumą tam tikrai veiklai padaryti ar susilaikyti nuo jos. Taip pat nurodė, kad sutartis reguliuoja ir ją sudariusių šalių elgesį.
Kontinentinėje teisės sistemoje sutartimi vadinamas dviejų ar daugiau asmenų susitarimas dėl civilinių teisinių santykių sukūrimo, pakeitimo ar panaikinimo. Kad nekiltų neaiškumų, svarbu pasakyti, kad sąvoka "sutartis" vartojama trimis teisinėmis prasmėmis. Ji laikoma:
1) juridiniu faktu;
2) iš juridinio fakto atsiradusiu teisiniu santykiu;
3)dokumentu, kuriame raštu išdėstomas šalių susitarimas.
Anglų - saksų teisės sistemoje sutartis suprantama kaip "pažadas, už kurio neįvykdymą įstatymai nustato tam tikras sankcijas, kurios pasireiškia kaip kreditoriaus teisė kelti ieškinį" . Tas pasižadėjimas ar įsipareigojimas turi būti duotas geranoriškai. Tokia sutarties samprata Anglijoje susiformavo apie XIV -XVI a., kai teismai pradėjo pripažinti ir ginti tuos teisinius santykius, kuriuose vienas asmuo pasižadėdavo atlikti tam tikras prievoles. Pažadas atlikti prievolę buvo duodamas mainais į kokį nors ekvivalentą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis14.17 KB
AutoriusNerijus
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word statybos rangos sutartis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą