Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisiniai statybos santykiai

Teisiniai statybos santykiai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Teisiniai statybos santykiai. Teisinių statybos santykių samprata. Teisinių statybos santykių objektas. Teisinių statybos santykių subjektai. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Svarbiausias dabarties statybos technologijų skiriamasis bruožas nuo ankstesnių yra tas, kad pirmiausia nustatoma, koks turi būti statinys ir kokius vartotojo poreikius turi tenkinti. Po to ieškoma reikiamų konstrukcijų ir statybos gaminių, o jų neradus - konstrukcijos ir statybos gaminiai kuriami. O kur ir kaip tokia statinio vartotoją tenkinanti technologija kuriama? Atsakymo reikia ieškoti normatyviniuose statybos techniniuose dokumentuose, kuriuose reikalavimai pirmiasia pateikiami statiniams, o tik po to konstrukcijoms ir gaminiams, iš kurių bus pastatyti statiniai.
Statybos teisė apima ne tik statybos procesą, bet ir teritorijų planavimą, poveikio aplinkai vertinimą, projektavimą, statinių naudojimą ir kitas su statyba ir statiniais susijusias veiklos sritis.
Statyba mūsų dienų suvokimu yra veikla, kurios tikslas yra pastatyti, sumontuoti ar nutiesti naują, rekonstruoti, remontuoti ar griauti esamą statinį. Ši sąvoka taip pat apima nekilnojamųjų kultūros paveldo vertybių tvarkymo statybos darbus ar statinių statybą, jų teritorijose.

Statyba - veikla, kurios tikslas - pastatyti (sumontuoti, nutiesti) naują, rekonstruoti esamą statinį. Pagrindinis statybos teisės šaltinis - statybos įstatymas nurodo, kad pagrindinės statybos techninės veiklos sritys yra:
Statinio projektavimas ir statinio projekto vykdymo priežiūra;
Statinio projekto ekspertizė, statinio ekspertizė;
Vadovavimas statinio statybos darbams;
Techninė statinio statybos priežiūra.
Atliekant šias veiklas fiziniai ir juridiniai asmenys sueina į įvairius visuomeninius santykius: ekonomimius organizacinius, deribinius ir kt. Tais atvejais, kai jų santykius reguliuoja teisės normos, santykių dalyviai įgyja teisės normomis apibrėžtų subjektinių teisių ir pareigų, jie tampa teisinių santykių subjektais, t.y. tarp šių subjektų egzistuoja teisinis santykis. Todėl teisinius statybos santykius galima apibrėžti kaip teisės normomis sureguliuotus visuomeninius santykius tarp statybos subjektų (dalyvių), kurie turi valstybės ginamas tarpusavio teises ir pareigas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Dydis499.84 KB
Švietimo institucijaJoniškio žemės ūkio mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word statybos tei [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Joniškio žemės ūkio mokykla
  • Asistentė mg. Elena Mikalajūnienė
Pasidalink su draugais