Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teismo ekspertizės požymiai, papildoma ir pakartotinė ekspertizės

Teismo ekspertizės požymiai, papildoma ir pakartotinė ekspertizės

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Teismo ekspertizės samprata ir reikšmė. Teismo ekspertizės požymiai. Teismo ekspertizių klasifikavimas. Pasirengimas skirti ekspertizę. Papildoma ekspertizė. Pakartotinė ekspertizė. Teismo ekspertizės aktas. Išvados.

Ištrauka

Tiriant nusikaltimus labai svarbu surasti, paimti ir tinkamai forminti nusikaltimo pėdsakus, daiktinius įrodymus, dokumentus bei juos visapusiškai ištirti, nustatyti jų ryšį su nusikaltimu ir reikšmę bylai teisingai ištirti ir išnagrinėti. Tiriantiems nusikaltimus ir nagrinėjantiems bylas teisme kyla daugybė klausimų, į kuriuos negalima atsakyti be reikiamų mokslo, technikos ir kitokių specialių žinių. Augant nusikalstamumui ir atsirandant naujiems, vis sudėtingesniems jų atlikimo būdams, palaipsniui šalyje vis didėjo ir kiekybinis bei kokybinis teismo ekspertizių poreikis. Todėl tiriant nusikaltimus, nagrinėjant baudžiamąsias ir civilines bylas daroma daug ir įvairių rūšių ekspertizių, kurios yra viena iš efektyviausių mokslo ir technikos žinių panaudojimo formų.
Mano tikslai:
1. Įvardinti teismo ekspertizės sąvoką;
2. Išaiškinti kokie požymiai yra būdingi teismo ekspertizei;
3. Aptarti kaip yra klasifikuojamos teismo ekspertizės;
4. Paaiškinti kokiais atvejais yra skiriama papildoma ekspertizė, o kokiais atvejais skiriama pakartotinė ekspertizė;
5. Paaiškinti kuo skiriasi papildoma ekspertizė nuo pakartotinės.
Teismo ekspertizė – tai procesinis veiksmas, kuriuo siekiama nustatyti turinčias bylai reikšmę aplinkybes (faktus), ikiteisminio tyrimo teisėjo arba teismo pavedimu, įstatymo nustatyta tvarka asmuo, turintis specialių žinių, atlieka specialius tyrimus ir šio tyrimo rezultatus fiksuoja ekspertizės akte, kuris turi savarankišką įrodomąją reikšmę.
Ekspertizės daromos tiek tiriant piliečių, tiek ir įvairiausią valdymo institucijų ir visuomeninių organizacijų veiklą. Jos vadinamos teismo ekspertizėmis, nes daromos teismo reikalams, tardymo institucijų ir teismų pavedimu. Ištyrus ekspertizės objektus nustatomi nauji duomenys, kurie gali būti įrodymai byloje, o eksperto išvada yra tų įrodymų šaltinis.
Ikiteisminio tyrimo teisėjas gali nuspręsti paskirti ekspertizę arba atsisakyti ją skirti tiek nerengdamas specialaus posėdžio, tiek jį surengęs. Specialus posėdis, kuriame sprendžiamas ekspertizės klausimas, gali būti rengiamas tuomet, kai prokuroras atmeta proceso dalyvių prašymus dėl papildomos medžiagos surinkimo, klausimų ekspertui formulavimo, konkretaus eksperto skyrimo. Jei ikiteisminio tyrimo teisėjas ekspertizės skyrimo klausimui spręsti nutaria rengti posėdį, apie jo laiką ir vietą praneša ekspertizės rezultatais suinteresuotiems proceso dalyviams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.04 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teismo ekspertizes pozymiai papildoma ir pakartotine ekspertizes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą