Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teismo psichiatrija (2)

Teismo psichiatrija (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įžanga. Silpnaprotystės sindromai. Atminties sutrikimai. Dėmesys ir jo sutrikimai. Šizofrenija. Asmenybės sutrikimai. Teismo psichiatrinis įvertinimas. Išvados.

Ištrauka

Teisėsaugos pareigūnams labai svarbu laiku atpažinti sulaikytųjų, suimtų asmenų pirmuosius prasidedančio psichikos sutrikimo požymius, nes kiekvienam žmogui sulaikymas ir juo labiau įkalinimas yra stiprus stresorius, galintis sukelti, išprovokuoti įvairius psichikos sutrikimus, paūminti jau esamus.
Teisėtvarkos, teisėsaugos darbuotojas turi turėti psichiatrijos žinių, kad galėtų pagrįstai paskirti teismo psichiatrinę ekspertizę, teisingai įvertinti ekspertizės aktą, atsakymus į pateiktus ekspertams klausimus klausimus, ekspertų išvadas ir rekomendacijas. Teisėtvarkos darbuotojai yra įpareigoti stebėti socialiai pavojingus psichikos ligonius po priverstinio stacionarinio gydymo ir žinoti, kuo ir kaip pasireiškia paūmėjusi psichikos liga ir užkirsti kelią socialiai pavojingiems veiksmams.
Pagrindinis silpnaprotystės požymis - intelekto nepakankamumas, arba yda (defektas): žmogus nesugeba vartoti abstrakčių sąvokų, mokytis, pažinti nauja. Sakoma, kad intelektas yra gebėjimas greitai ir teisingai spręsti naujas užduotis. Intelekto negalima tapatinti su tam tikrais psichikos procesais arba žinių kiekiu (erudicija). Jau seniai žinoma, kad gerą atmint} gali turėti ir nedidelio intelekto žmonės, o asmenys, turintys daug žinių, ne visada sugeba jas tikslingai panaudoti. Būna ir taip, kad sutrikus mąstymui nesutrinka gebėjimas pasirinkti tinkamiausią veikimo būdą. Kasdieniame gyvenime intelekto veikla išryškėja tuomet, kai žmogui tenka spręsti įvairiausias darbo arba bendravimo su kitais žmonėmis problemas.
Taigi intelektas susideda iš dviejų dalių: žinių bagažo (erudicijos) ir gebėjimo jas panaudoti. Suprantama, turėdamas didelį žinių kiekį, žmogus gali pasirinkti daugiau gyvenimo keliamų klausimų sprendimo variantų. Tačiau svarbiausia yra antroji intelekto dalis, vadinamoji kūrybinė. Šios dalies yda (defektas) ir yra pagrindinė silpnaprotystės priežastis.
Apie intelektą negalima kalbėti atsietai nuo visos žmogaus psichikos. Pasakymas, kad intelekto negalima tapatinti su tam tikrais psichikos procesais, dar nereiškia, jog jie neturi jam įtakos. Priešingai, jie yra prielaidos, leidžiančios intelektui susiformuoti arba jį griaunančios. Intelektui labai svarbu atmintis, dėmesys, valia, emocijos, taip pat suvokimas ir mąstymas. Todėl atsiradus silpnaprotystei pastebimi vienokie ar kitokie jų sutrikimai.
Silpnaprotystė yra įgimta ir įgyta. Įgimta silpnaprotystė anksčiau buvo vadinama oligofrenija (gr. oligos - mažas, phren - protas). Dabar ji vadinama protiniu atsilikimu. Įgyta silpnaprotystė vadinama demencija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Dydis43.87 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teismo psichiatrija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais