Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės raida

Teisės raida

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Teisė civilizacijos raidoje. Senovės Graikijos. Keletas teisės kilmės teorijų. Istorinė teisės mokykla susiformavo XIX amžiuje Vokietijoje. Romėnų teisė, kiekvieno periodo teisės charakteristika. Romėnų teisės reikšmė šiuolaikinėje teisės sistemoje. Karalių teisės teismai. Teisės įtaka valstybei. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Žiūrint į teisės istoriją iš dabartinių pozicijų, t.y. iš tos situacijos, kuri iki dabar formavosi ištisus šimtmečius, labiausiai esama suinteresuotumo atsekti egzistuojančių teisės institutų ištakas ir raidą nuo jų užuomazgos iki įsitvirtinant dabartiniame valstybės modelyje. Teisės istoriją, būtent pirmiausia ir reikia analizuoti tuos jos raidos momentus ir akcentus, kurie ją, savarankiškai kaupiančią savąją ir perimančią kitų patirtį, atvedė į dabartinį teisinį statusą. Teisės istorijos raida pradedama nagrinėti nuo teisės ištakų ir teisės įgyvendinimo būdų, apžvelgiant raidos pokyčius, vykusius praeityje ir vykstančius mūsų gyvenamuoju laikotarpiu. Tyrimo problema . Kokia buvo teisė XVIIIa. Pr. m.e.? Kaip ji vystėsi Rytų valstybėse? Kokius archeologinius pėdsakus paliko?
Dėmesys bus skiriamas žymiesiems Prancūzijos švietėjams gyvenusiems XVIIIa. : Didro, Golbachas, Helvecijus, Ruso, kurie kūrė prigimtinės teisės teoriją.
Kiekvieno reiškinio raida pasižymi kokybiniais pokyčiais, kurių visuma leidžia juos išskirti į tam tikrus laikotarpius, turinčius ir pradžią, ir pabaigą.
Dar viena svarbi problema yra ta, kad šiuolaikinėje visuomenėje mažai kas žino teisės istoriją, teisės raidos vystymosi stadijas. Kur ji atsirado, kas ja atrado, kaip ji keitė žmogų bei valstybę?
Ši tema yra aktuali kiekvienam pradedančiajam teisininkui. Šiame darbe bus akcentuojama kaip teisė paveikė pirmykščius žmones, kokį poveikį darė valstybei .Taip pat bus minimi karališkieji teismai, jų veikla bei svarba tų metų valstybei.
Teisės svarba žmogaus socializacijai susijusi su tuo, kad teisė priklauso pačioms fundamentaliausioms žmoniškumui įtakos turinčioms kategorijoms, tokioms kaip visuomenė, civilizacija, moralė, kultūra ir kt. Per teisę į individo sąmonę ateina, tarpusavio sugyvenimo (socialumo) sąmonė, kurios dėka žmogus išeina iš laukinės į civilizuoto žmogaus būseną. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-01
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis38.97 KB
Autoriusana
Viso autoriaus darbų22 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą