Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Organizuotas nusikalstamumas

Organizuotas nusikalstamumas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Pagrindinės sąvokos. Organizuoto nusikalstamumo socialinė charakteristika. La Costra Nostra. Kolumbijos prekiavimas narkotikais. Kalio kartelis. Medeljino kartelis. Šiaurės pajūrio kartelis. Italų organizuotas nusikalstamumas Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV). Italų nusikaltėlių organizacijos. Sicilijos mafija. Kamora. Ndrangeta. Azijiečių organizuotas nusikalstamumas. Išvados.

Ištrauka

Tarptautiniu mastu, nusikalstamumas yra tarsi indikatorius kuris parodo kokia yra ekominė šalies būklė, kaip valdžia sugeba susitvarkyti savo šalies viduje su ta problema. Neveltui daugelis politikų savo rinkiminėse programose žada šią problemą išspręsti, tai yra šį reiškinį panaikinti ar jį sumažinti.
Manau šis dardas KTU studentams iš dalies padės glaustai susipažinti su pasaulyje egzistuojančiomis nusikalstamomis organizacijomis ir susidomėjusiems šia sritim gal tai bus pirmas laiptelis į Lietuvišką "FTB " .
Pasauliniu lygiu į tai žiūrint, susidaro vaizdas, kad tai yra gerai organizuota ir aprūpinta "tarptautinė" organizacija, turinti ekonominius ir su tai susijusius politinius kėslus. Pažvelgus giliau pasidaro aišku, kodėl valstybės tariasi tarpusavyje kovai su šiuo reiškiniu ir net kuria tarptautines organizacijas kovai su juo (Interpolas).
Šiame darbe aprašomos žymiausios ir galingiausios pasaulyje nusikalstamos organizacijos, jų sudėtis, veiklos pobūdis, kai kurie FTB veiksmai kovai su juo. Pagrindinis dėmesys akcentuojamas Jungtinėse Amerikos Valstijose veikiančiuose nusikaltėlių organizacijoms ar turinčiomis ryšių su jomis, tačiau esančiomis ne JAV teritorijoje. Kai kur nurodomos jų pajamos ir "verslo" pobūdis, nusikalstamų specifika ir būdai.
Kaip jau minėjau nusikalstamumas nėra vienos valstybės reikalas, jis kaip ir žmogus yra visur. Kiekvienoje valstybėje yra skirtinga jo atsiradimo istorija ir tradicijos. Noriu pabrėžti, kad šiame darbe nerašoma apie pavienius nusikaltimus, o į tai žiūrima kaip į darbo veiklą, kurią vykdo didelės savo apimtimi nusikalstamos "korporacijos" turinčios savo įtakos zoną prilygstančią ekonominėms zonoms ir dėl kurių yra kovojama, kaip ir rinkoje.
Šiam darbui didžiaja dalimi yra panaudoti FTB surinkta medžiaga ir kai kurie Lietuvos Policijos Akademijos (tuometiniu pavadinimu) operatyvinės veiklos studijų medžiaga. Dėl, kurių publikavimo masinės informavimo priemonėse būtinas FTB atstovų sutikimas. Ši informacija surinkta tiek operatyvinių priemonių pagalba, tiek atskirų pariegūnų vykdytu tyrimu, kokios, tai grupuotės atžvilgiu (pastarųjų pavardės neskelbiamos). Visa informacija pateikta naudojantis 1993-1995 metų medžiaga ir duomenimis.

Pagrindinės sąvokos

Organizuotas nusikalstamumas-visuomenės dalis, kuri siekia veikti už visuomenės ir vyriausybių ribų, ją sudaro tūkstančiai jos struktūrose veikiančių nusikaltėlių, o pačios struktūros yra tokios pat kompleksinės kaip ir bet kokios kitos didelės korporacijos, ir jos labiau paklūsta saviems nei įstatyminės valdžios įstatymams [3].
Mafija-organizuotų nusikalstamų organizacijų visuma, kurios susijusios su korupcija[4].
Nusikalstamumas - įvykdytas nusikaltimų skaičius per laiko tarpą.
Kriminalinė agresija-kovos dėl ekonominės laisvės instrumentas[8].
Kriminalinė korporacija-nusikaltėlių grupuotės, kurias sieja bendri interesai [4].
Nusikalstamas sindikatas-organizuotos nusikaltėkių grupės veikiančios bendrai, išvien [4]. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Dydis40.82 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizuotas nusikalstamumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais