Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Apeliacinio proceso ypatumai

Apeliacinio proceso ypatumai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Apeliacinio proceso esmė ir reikšmė, rūšys. Teismų instancinė sistema. Teismų sprendimų teisėtumo ir pagrįstumo kontrolės formos. Apeliacijos esmė. Neribota (visiškai) ir ribota apeliacija. Bendrieji principai. Apeliacinio apskundimo objektas, subjektai, terminas, tvarka. Apeliacijos apskundimo objektas apeliacijos ribojimai. Apeliacijos subjektas. Apeliacinio apskundimo terminas. Apeliacinio skundo padavimo tvarka. Apeliacinio skundo priėmimo tvarka. Teisėjo ir dalyvaujančių asmenų veiksmai, pasirengimas bylos nagrinėjimui, nagrinėjimo eiga. Byloje dalyvaujančių asmenų ir teisėjo veiksmai priėmus apeliacinį skundą. Pasirengimas bylos nagrinėjimui apeliacine tvarka. Bylos nagrinėjimo eiga. Išvados.

Ištrauka

Tai, kad priimtas teismo sprendimas, dažniausiai dar nereiškia bylinėjimosi pabaigos. Kad ir kos būtų teismo sprendimas, viena šalis visada lieka nepatenkinta. Tinkamo proceso, šalies teisės turi būti išklausytos ir kiti civilinio proceso principai reikalauja nepatenkintai šaliai suteikti teisę skųsti priimtą teismo sprendimą ir šitaip sudaryti jai dar vieną galimybę įrodyti savo tiesą. Teismas, spręsdamas bylas, dažnai klysta. Teismo klaidas lemia objektyvios ir subjektyvios priežastys. Teisėjas, kaip bet kuris žmogus , gali klysti tiek aiškindamas ir vertindamas faktines bylos aplinkybes, tiek aiškindamas ir taikydamas įstatymą. Neteisėtą ir nepagrįstą teismo sprendimą gali lemti teisėjo patirties stoka, menka teisinė kvalifikacija ir nasąžiningumas. Be to, teismo sprendimas gali būti klaidingas ir dėl šalių bei kitų asmenų tyčinių ar netyčinių veiksmų – neteisingai nurodytų faktų, melagingų liudytojų parodymų, melagingos eksperto išvados ir t.t. galimybė analizuoti bylos faktus du kartus – pirmosios ir apeliacinės instancijos teismuose, t.y. kad juos analizuos ne vieną kartą ir ne vienas teisėjas, sumažina faktų nustatymo ir jų įvertinimo klaidos tikimybę. Tai laikoma vienu iš apeliacijos privalumų.
Mano darbo tikslas yra atskeisti apeliacinio proceso esmę, reikšmę, stadijas, bylos nagrinėjimo eigą. Pateikti kuo daugiau autorių nuomonių apie šį procesą, bei viską paremti įstatymais.
Šio darbo uždavinys – kuo palčiau atskleisti mano pasirintą temą, jos aktualumą. Ar teisė skųsti teismo sprendimą yra sudedamoji konstitucinio principo (konstitucinės teisės) "teisės kreiptis į teismą" sudedamoji dalis, yra diskutuojama, bet neabejojama, jog būtinybė suteikti asmeniui teisę apeliuoti yra. Tačiau kokį apeliacijos modelį pasirinkti, t.y. riboti ar neriboti galimybės skųsti teismo sprendimus. Kokie yra terminai apeliaciniam skundui paduoti, ir kaip vyksta apeliacinis procesas.

Pripažinus , kad teismas klysta ir todėl šaliai turi būti suteikta teisė skųsti jai priimtą nepalankų sprendimą, reikia rasti atsakymą į klausimą, koks mechanizmas turėtų padėti tikrinti teismo sprendimus. Teismų ir teisėjų nepriklausomumo principas reikalauja, kad teismo sprendimų teisėtumą ir pagrįstumą tikrintų ne įstatymų leidžiamoji ar vykdomoji valdžia, o aukštesnė teismo instancija.
Daugumoje valstybių yra hieranchinė teismų sistema: pirmosios instancijos teismai ir valstybės aukščiausiasis teismas kaip vienintelė ir galutinė instancija. Aukštesnė šios hierarchijos grandis tikrina žemesnės grandies priimtą sprendimą, todėl dažniausiai byla, išnagrinėta pirmosios instancijos teisme, pagal šalių skundą gali patekti į antrosios instancijos teismą, o paskui – ir į aukščiausiąjį teismą. Ši pakopinė teismo sprendimų kontrolė vadinama instancine sistema. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis53.71 KB
Autoriusviktorija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKupčinskienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apeliacinio proceso ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Kupčinskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą