Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Nutarimo apskundimas

Nutarimo apskundimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. 2004 metų apeliacinio teismo statistika. Kam reikalingas nutarimo apskundimas? Kas gali naudotis nutarimo apskundimu ir ką apskųsti? Nuo ko pradėti? Kas ir kaip nagrinėja nutarimo apskundimą? Apygardos administracinis teismas priima sprendimą. Apeliacinis skundas. Kas ir kaip nagrinėja apeliacinį skundą? Įstatyminiai straipsniai apie nuobaudos apskundimą. Išvados.

Ištrauka

Šio referato tema yra labai naudinga kiekvienam, daugiau ar mažiau susiduriančiam su teise. Kadangi visi žmonės, su teise vienu ar kitu gyvenimo laikotarpiu susiduriam, tai kai reikės pastovėti už savo nuostatas, teises bei įsitikinimus, kuriuos gina mūsų buvimas šios šalies piliečiais, mes turime mokėti ir, svarbiausia, žinoti, kaip tai padaryti . Tema ne kasdieninė, bet tikrai reikalinga ir naudinga, tai - "nutarimo apskundimas". Referato tikslas - bandyti išaiškinti nuosprendžio apskundimo logaritmą. Referate aptarsiu, kas gali naudotis nutarimo apskundimu ir ką apskųsti, nuo ko pradėti, kas ir kaip nagrinėja nutarimo apskundimą. Apygardos administracinis teismas priima sprendimą, kam reikalingas apeliacinis skundas, kas ir kaip nagrinėja apeliacinį skundą. Manau, tai viso to gali prireikti susidūrus su tokia situacija.
2004 metais Lietuvos apeliaciniame teisme buvo išnagrinėtos 664 baudžiamosios bylos pagal apeliacinius skundus, iš jų 653 pagal apeliacinius skundus dėl apygardos teismo nuosprendžių ir 13 pagal apeliacinius skundus dėl nutarčių (dvejose bylose, buvo paduoti apeliaciniai skundai ir dėl nuosprendžio, ir dėl nutarties), taip pat 315 bylų dėl įtariamiesiems ir kaltinamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – suėmimo paskyrimo, panaikinimo ar termino pratęsimo bei 219 bylų dėl su nuosprendžių vykdymu susijusių nutarčių, taip pat dėl kitų žemesnės instancijos teismų nutarčių.
Matome, pagal apeliacinio teismo pateikta 2004 metų statistiką, kad mūsų teisminė sistema tikrai išties nėra tobula. Arba bent jau žmonės susiduriantys su ja nėra patenkinti sprendimais.
Tikslus administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos principų laikymasis ir jų reikalavimų vykdymas užtikrina bylose priimtų nutarimų teisėtumą pagrįstumą. Pasitaikančioms klaidoms ištaisyti bylų teisenoje išskiriama stadija – priimtų nutarimų apskundimas administraciniam teismui.
Ši stadija - fakultatyvinė, nes ne visi nutarimai yra skundžiami. Jeigu piliečiai įsitikinę, kad administracinio teisės pažeidimo byla ištirta ir išnagrinėta tinkamai ir priimtas byloje nutarimas yra teisinga, pagrįstas ir teisėtas, jie nutarimo paprastai neapskundžia. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis17.77 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nutarimo apskundimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais