Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinės sąmonės ir teisinės kultūros santykis

Teisinės sąmonės ir teisinės kultūros santykis

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įžanga. Teisinė sąmonė: teisinės sąmonės sąvoka; teisinės sąmonės sandara; teisinės sąmonės rūšys. Teisinės sąmonės ir teisinės kultūros sąveika (santykis). Išvados.

Ištrauka

Pradėdami nagrinėti temą "Teisinės sąmonės ir teisinės kultūros santykis", visų pirma turime išsiaiškinti teisinės sąmonės sąvoką, sandarą, rūšis, tuomet mums bus paprasčiau suprasti teisinės sąmonės ir teisinės kultūros santykį, kadangi teisinė sąmonė sudaro visuomenės teisinio gyvenimo pamatą ir jai poveikį daro ne tik politiniai, bet ir ekonominiai, kultūriniai veiksniai. Kadangi teisinė sąmonė sąveikauja su daugeliu teisės sistemos elementų, tai visa sąveika ir ryšiai padeda suprasti teisinius gyvenimo aspektus.
Lietuvos teisės teoretikai ne tiek daug yra išnagrinėję ir parašę straipsnių bei darbų teisinės sąmonės tema, todėl darbe remtasi ne tik lietuvių, bet ir rusų teisės teoretikų, tame tarpe ir S.S.Aleksejevo literatūra. Šis rusų profesorius aiškiau ir konkrečiau su įvairiais pavyzdžiais nagrinėja teisinę sąmonę, analizuoja jos struktūrą ir rūšis. Šio mokslininko darbai yra aiškesni ir suprantamesni, nei daugelio kitų teoretikų, nagrinėjančių teisinės sąmonės ir kultūros santykius. Kadangi teisinė sąmonė yra praktiškai neatsiejama nuo teisinės kultūros, tai darbe stengiamasi parodyti būtent kaip teisinė sąmonė siejasi su teisine kultūra plačiau apžvelgiant pačią teisinę sąmonę.

Teisinė sąmonė sąlygoja visuomenės teisinį gyvenimą, teisinius santykius ir glūdi pačioje asmens sąmonėje. Žinant šiandieninės Lietuvos įstatymų kaitos dinamiką ir įvairovę, galime drąsiai teigti, kad vis dėlto mūsų visuomenėje yra gana aukšta teisinė kultūra ir tobulėjanti teisinė sąmonė.Vienas iš pagrindinių sąmonės požymių yra toks: ,,Teisinė sąmonė yra sistema pažiūrų, įsitikinimų, teorijų, vertinimų, jausmų ir kt. Ši sistema yra tai, kad reikia teisės normomis reguliuoti žmonių elgesį, jų požiūrį į tas normas, požiūrį į sureguliuotą elgesį" .Susiformavus aukštesnei teisinei kultūrai ir teisinei sąmonei, bus teisingesni žmonių santykiai , visuomenės vienybė ir pan. Pati teisinė sąmonė labai glaudžiai siejasi su teisės samprata, nes teisės sampratų yra ne viena ir todėl, esant įvairiai teisinei sąmonei, įvairiai ji ir traktuojama. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-07-15
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.92 KB
Autoriusriburzi
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisines samones ir teisines kulturos santykis [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą