Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Nusikaltimai žmogaus gyvybei, sveikatai

Nusikaltimai žmogaus gyvybei, sveikatai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Nusikaltimai žmogaus gyvybei, sveikatai. Nusikaltimų žmogui samprata. Nusikaltimai žmogaus gyvybei. Tyčinis nužudymas. Tyčinis nužudymas sunkinančiomis aplinkybėmis. Motinos tyčinis nužudymas savo naujagimio. Tyčinis nužudymas didžiai susijaudinus. Nužudymas dėl neatsargumo. Privedimas prie savižudybės. Nusikaltimai žmogaus sveikatai. Tyčinis sunkus kūno sužalojimas, užkrėtimas liga ar kitoks susargdinimas. Tyčinis apysunkis kūno sužalojimas, užkrėtimas liga ar kitoks susargdinimas. Tyčinis lengvas kūno sužalojimas, užkrėtimas liga ar kitoks susargdinimas. Smūgių sudavimas ir žiaurus kankinimas. Neteisėtas aborto padarymas. Nesuteikimas ligoniui medicinos pagalbos. Nusikaltimai, keliantys pavojų dėl nustatytų saugumo taisyklių pažeidimo žmonių gyvybei, sveikatai.

Ištrauka

Nuo seniausių laikų kiekvienoje valstybėje veikia jose priimti įstatymai, kiti teisės aktai, reguliuojantys įvairius žmonių tarpusavio santykius ir žinoma, kad nė viena žmonių visuomenė negali normaliai gyvuoti ir vystytis, jei nepaisomos joje galiojančios elgesio normos ir taisyklės. Norint, kad valstybėje vyrautų tvarka ir drausmė, jos piliečiai turi žinoti bent svarbiausias joje galiojančias bendravimo taisykles ir elgtis taip, kaip to reikalauja jos įstatymai (teisės normos).
Žmogaus, esminių jo vertybių apsauga nuo nusikalstamų kėslų yra vienas iš pagrindinių baudžiamųjų įstatymų, baudžiamosios teisės uždavinių. Lietuvos Respublikos Konstitucija skelbia, kad žmogaus gyvybę saugo įstatymas (19 str.), žmogaus laisvė neliečiama (20 str.), žmogaus asmuo yra neliečiamas, žmogaus orumą gina įstatymas (21 str.). Šios konstitucinės nuostatos yra realizuojamos baudžiamajame kodekse (BK).
Nusikaltimais žmogui (asmeniui) vadinama ta grupė nusikaltimų, kurių rūšinis ir tiesioginis, be to, pagrindinis objektas ( ne papildomas) yra būtent žmogus kaip gamtos kūrinys, jo pagrindinės , įgimtos vertybės. Visų valstybių BK numato specialius skyrius, kuriuose reglamentuojama atsakomybė už nusikaltimus žmogui.- jo gyvybei, sveikatai, neliečiamumui, laisvei, orumui.
Daugumos šalių BK nusikaltimams žmogui teikia prioritetą.
Naujajame BK nusikaltimai žmogui klasifikuojami šešiuose atskiruose skyriuose. Terminas "asmuo" keičiamas terminu "žmogus". Taip padaryta todėl, kad asmuo gali būti ir juridinis, o baudžiamajame įstatyme, reglamentuojant šiuos nusikaltimus, turimas mintyje tik fizinis asmuo, žmogus. Be to, žodis "asmuo" asocijuojasi su "asmenybe", t. y. siejasi su žmogaus ypatumais, individualiais bruožais, o baudžiamasis įstatymas gina kiekvieną žmogų, neatsižvelgiant į jo savybes.
Žmogaus gyvybė yra ne tik unikali vertybė, bet ir visų kitų žmogaus vertybių sąlyga. Nužudymu nutraukiama kito žmogaus (ne savo) gyvybė, individo egzistavimas, žmogui padaroma didžiausia, neatkuriama žala. Nužudymų pavojingumas yra išskirtinis- jie šiurkščiausiai pažeidžia moralės, dorovės reikalavimus, krikščioniškąsias vertybes. Mirties bausmė labai primena nužudymą, nes tyčia atimama gyvybė kitam žmogui. Tačiau teisiškai, nors tai ir nehumaniškas aktas, jis nėra nužudymas, nes gyvybė nusikaltėliui atimama teisiškai, vykdant teismo nuosprendį. Dar keli atvejai, kai teisėtai gali būti atimama gyvybė- tai būtinosios ginties atveju, karo mūšyje bei įvykus nelaimingam atsitikimui (nesant kaltės).
Nusikaltimai žmogaus gyvybei galiojančiame BK vadinami nužudymais, išskyrus vieną – privedimą prie savižudybės. Nužudymas yra neteisėtas tyčinis arba neatsargus gyvybės atėmimas kitam žmogui. Privedimas prie savižudybės taip pat yra nusikaltimas gyvybei, bet, skirtingai nuo nužudymo, šiuo atveju nukentėjusysis, nors ir paveiktas kaltininko, pats sąmoningai nutraukia savo gyvybę (nusižudo). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-03
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis24.45 KB
AutoriusJurgita21
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasasist. V. Čiurlytė
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
FakultetasVilniaus skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimai zmogaus gyvybei sveikatai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 1 Klasė/kursas
  • asist. V. Čiurlytė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą