Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Kriminalistika (4)

Kriminalistika (4)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Ekonominiai nusikaltimai. Ekonominių nusikaltimų prevencijos ir kontrolės programa. Ekonominio nusikaltimo sąvoka. Keturios ekonominių nusikaltimų grupės. Toliau panagrinėsiu nuo kokių aplinkybių priklauso numatomi praktiniai kriminalistikos tyrimai. Išvados.

Ištrauka

Didėjant nusikalstamumui Respublikoje ir sparčiai mažėjant nusikaltimų išaiškinimui, reikalingi operatyvūs, bet kartu išsamūs ir kompleksiški nusikalstamumo, kovos su juo, o ypač mokslo laimėjimų taikymo kriminalistikos srityje tyrimai. Tai padaryti galima tik vadovaujantis šiuolaikine kriminalistikos koncepcija, nustatant kriminalistikos uždavinius ir vaidmenį bendroje kovos su nusikalstamumu programoje, išanalizavus kriminalistikos priemonių ir rekomendacijų nepakankamo efektyvumo priežastis, parengus moksliškai pagrįstas rekomendacijas, atspindinčias būtiną esminę kovos su nusikalstamumu sistemos pertvarką, atsižvelgiant į išsivysčiusių šalių patirtį, sukūrus pažangią mokslinę- techninę bazę.
Dabartinis kriminalistikos mokslo lygis Lietuvoje neatitinka keliamų reikalavimų nėra vieningos koncepcijos, pasenusi kriminalistikos kaip mokslo sistema, atsilikusi kriminalistinė technika.
Mano vertinimu, kriminalistika vis labiau atsilieka nuo nusikaltimų tyrimo praktikos, jos poreikių.
Nusikaltimų tyrėjai savo techniniu pasirengimu atsilieka nuo nusikaltėlių pasirengimo, kriminalistinės taktikos ir metodikos rekomendacijų rengėjai neretai nesuspėja laiku išanalizuoti nusikalstamo elgesio būdų ir variantų. Kai kada susidaro įspūdis, kad nusikaltėliai yra gudresni už kriminalistus. Tačiau tai tik įspūdis, o atsilikimo priežastys priklauso nuo objektyvių sąlygų ir situacijų.

Bendroje nusikaltimų sąvokoje pasaulinėje teisinėje literatūroje jau labai seniai išskiriami ekonominiai nusikaltimai bei pažeidimai. Diskutuojama, kokie nusikaltimai priskirtini ekonominiams nusikaltimams. Jau XIX amžiaus literatūroje minima, kad "prekybinei teisei būdingas savas nusikalstamumas" [37. P. 5]. Daugelio Europos šalių norminiuose aktuose buvo numatyta atsakomybė už prekių falsifikaciją: Prancūzijoje - nuo 1851 m, Italijoje - nuo 1890 m, Belgijoje – 1891 m, o šiek tiek vėliau ir Didžiojoje Britanijoje, Austrijoje bei Šveicarijoje. Rusijoje prekių realizacijos klausimas buvo reglamentuotas caro Petro I įsaku 1713 m. Nuo 1718 m. už falsifikuotų prekių realizavimą buvo numatyta mirties bausmė.
Pasaulyje šiuo metu ypač sparčiai vystosi ekonomika, informacinės technologijos. Visuomenė tampa vis labiau išsilavinusi, įvairių veikų atlikimui naudojama įvairi kompiuterinė technika, bankų kreditinės kortelės, elektroninė prekyba. Ekonomikos sąvoka plečiasi. Įvairūs literatūros šaltiniai skirtingai apibrėžia ekonomikos sąvoką:
- kurios nors visuomenės santvarkos gamybos būdo pagrindai (feodalizmo, kapitalizmo, socializmo); - šalies liaudies ūkio šakos (pramonės, žemės ūkio, transporto, statybos, prekybos) ar mažesnio ūkinio vieneto (ekonomikos srities ar rajono, miesto, įmonės) ūkinė būklė;
- mokslas, tiriantis gamybos santykiuotam tikroje visuomenės gamybos ir mainų sferoje (pramonės ekonomika, žemės ūkio ekonomika, prekybos ekonomika).
Šie apibrėžimai Lietuvos teisėja iki šiol retai buvo vartojami. Nusikaltimai ekonomikos sferoje buvo nusakomi terminais "ūkiniai nusikaltimai" arba "šešėlinė ekonomika". Teorinio lygio tyrinėjimų beveik nėra. Siekiant konstruoti konkrečias veikas bei išsiaiškinti tų veikų ryšį su ekonomika, reikalinga tiksliai suformuluoti ekonominio nusikaltimo sąvoką. Turint ekonominio nusikaltimo sąvoką, galima būtų statistikoje greta turtinių, smurtinių nusikaltimų išskirti ir atskirai tyrinėti bei analizuoti atskiras nusikaltimų grupes, kaip ekonominius nusikaltimus, finansinius ir kt. Suformavus šią nusikaltimų grupę, reikėtų sukurti specialias tarnybas, kurios kontroliuotų ekonominį nusikalstamumą, nes, kaip rodo pasaulinė praktika, policija viena to padaryti negali. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Dydis25.46 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kriminalistika (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais