Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Notariato funkcijos ir uždaviniai

Notariato funkcijos ir uždaviniai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Notariato funkcijos ir uždaviniai. Notaro profesinės sąvokos supratimas. Valstybės suinteresuotumas notaro veikla. Reikalavimas notaro pareigoms užimti. Valstybė vykdo notarų veiklos priežiūrą. Valstybė tikrina notarų kvalifikaciją. Kiti notaro profesinės veiklos apribojimai. Notaro atlyginimo ribojimas. Notariato paskirtis. Sandorių tvirtinimas. Nekilnojamojo turto sandoriai. Testamentų tvirtinimas. Įgaliojimų tvirtinimas. Priemonės paveldimam turtui apsaugoti. Paveldėjimo teisės liudijimų išdavimas. Dokumentų nuorašų ir jų įrašų tikrumo liudijimas. Parašų tikrumo dokumente liudijimas. Dokumento vertimo iš vienos kalbos į kitą tikrumo liudijimas. Dokumento pakeitimo laiko tvirtinimas. Juridinių ir fizinių asmenų pareiškimų perdavimas. Nuosavybės teisės į dalį sutuoktinių bendro turto liudijimo išdavimas. Fakto, kad pilietis yra gyvas ir yra tam tikroje vietovėje tvirtinimas. Vykdomųjų įrašų darymas. Čekių ir vekselių protestavimas. Pinigų ir vertybinių popierių priėmimas į depozitą. Notariato teisinis statutas. Išvados.

Ištrauka

Notariatas – tai notarų visuma. Notaras – yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis Notariato įstatyme numatytas funkcijas, laiduojančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų.
Notariato institucijos atsiradimą ir lėmė būtinumas apsaugoti nuosavybę, taip pat poreikis sudaryti savininkui tinkamas sąlygas ja disponuoti. Bendriausiu požiūriu kiekvienas notaras pirmiausia privalo rūpintis tinkama ir teisėta civiline apyvarta bei tinkamu civilinių įstatymų taikymu, taip pat tuo, kad civilinių ginčų būtų išvengta dar prieš šalių civilinių teisinių santykių atsiradimą arba jau juos įforminant. Notariato įstatymo 26 straipsnis pateikia pavyzdinį sąrašą veiksmų, kuriuos atlieka notarai – tai sandorių tvirtinimas; paveldimo turto apsauga; paveldėjimo teisės liudijimų išdavimas; nuosavybės teisės liudijimų į dalį sutuoktinių bendro turto išdavimas; dokumentų nuorašų ir jų išrašų tikrumo liudijimas; parašo dokumente tikrumo liudijimas; dokumento vertimo iš vienos kalbos į kitą tikrumo liudijimas; fakto, kad pilietis yra gyvas ir yra tam tikroje, tvirtinimas; dokumentų priėmimas saugoti; dokumento pateikimo laiko tvirtinimas; vienų asmenų pareiškimų perdavimas kitiems; vykdomųjų įrašų darymas pagal notariškai patvirtintus skolos dokumentus; pinigų ir vertybinių popierių priėmimas saugoti; jūrinių protestų priėmimas; vekselių ir čekių protestavimas; kitų įstatymo numatytų veiksmų atlikimas. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad notariškai gali būti tvirtinami ir tie sandoriai, kuriems įstatymas nenumato privalomos notarinės formos, bet šalys pageidauja, kad jie būtų notariškai patvirtinti. Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad teisę atlikti tam tikrus notarinius veiksmus įstatymai suteikia ir ne notarams: Lietuvos respublikos konsulinėms įstaigoms, kaimo vietovių seniūnams, karinių gydymo įstaigų ir laisvės atėmimo vietų viršininkams ir kai kuriems pareigūnams. Šių subjektų patvirtinti dokumentai prilyginami notariniams. Skirtumas yra tas, kad jeigu šiais veiksmais asmeniui padaroma žala, už ją atsakys ne dokumentą patvirtinęs asmuo, bet valstybė. Išanalizavę pateiktą notarinių veiksmų sąrašą, galime daryti išvadą, jog visi jie sąlygiškai gali būti suskirstyti į dvi grupes – tai notarinis dokumento tvirtinimas ir parašo notarinis tvirtinimas. Esminis jų skirtumas tas, kad tvirtindamas dokumentą, notaras visiškai atsako už jo turinio teisėtumą, o tvirtindamas parašą – tik už parašo tikrumą.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 23 straipsnio 1 dalyje įtvirtintas nuosavybės neliečiamumo principas, kurio tinkamas įgyvendinimas turi garantuoti ne tik veiksmingą rinkos santykių funkcionavimą, bet ir demokratinės valstybės valdymo formos realumą. Notariato institucijos atsiradimą ir lėmė būtinumas apsaugoti nuosavybę, taip pat poreikis sudaryti savininkui tinkamas sąlygas ja disponuoti. Nors Europos valstybėse dabar nustatyta pakankamai priemonių garantuojančių nuosavybės apsaugą, tačiau notaras šioje srityje lieka neabejotinas lyderis. Nuosavybės apsauga – tai tik vienas iš notarui keliamų uždavinių. Bendriausiu požiūriu kiekvienas notaras pirmiausia privalo rūpintis tinkama ir teisėta civiline apyvarta bei tinkamu civilinių įstatymų taikymu, taip pat tuo, kad civilinių ginčų būtų išvengta dar prieš šalių civilinių teisinių santykių atsiradimą arba jau juos įforminant. Ne veltui notaras dažnai vadinamas teisėju. Svarbi notaro pareiga paaiškinti klientui atliekamų notarinių veiksmų padarinius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-19
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis32.36 KB
Autoriustrikster
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Notariato funkcijos ir uzdaviniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2009-12-27 IP: 78.62.19.133
    smilga sako

    sveiki.darbas tikrai neatitinka kursinio darbo, verciau deretu sakyti referatukas. vietoj NOTARU F-IJU-pAarasyta visai kiti dalykai,kuriuos verkiant reiktu pakeisti naudojant si darba antraip turesit BEDOS. Toliau,daug nepatikrintos info,kuri 2009 metais jau yra pasenusi ir nenaudojama. labaiia atidziau ziurekit ir skaitrykit,sekmes

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą