Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Notaras ir jo teisinis statusas

Notaras ir jo teisinis statusas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Notaro sąvoka ir teisė eiti pareigas. Notarų skaičius ir paskyrimo vietos. Notariato darbo principų raiškos analizė. Nepriklausomumo principas. Objektyvumo principas. Asmeninės notarų atsakomybės principas. Teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principai. Notarų kompetencija. Profesinės civilinės atsakomybės. Išvadas.

Ištrauka

Dabartinėje visuomenėje vis dažniau prireikia notaru pagalbos. Todėl nusprendėme labiau pasidomėti kas notaras ir ką jis gali ir įstatymų leidžiamą daryti. Šiuo kursiniu mes rašome kad labiau sužinotumėme apie notarų veikla ir supažindinti kitus.
Labiausia rėmiausi Lietuvos Respublikos kodeksais kuriuose yra nustatyta kas gali tapti ir kokių taisyklių jie turėtu laikytis.
Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas funkcijas, užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notarus skiria ir atleidžia Lietuvos Respublikos teisingumo ministras.
Notarai į pareigas skiriami viešo konkurso būdu. Juo gali būti fizinis asmuo, jeigu jis: yra Lietuvos Respublikos pilietis; turi aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą; ne mažiau kaip vienerius metus buvo kandidatu į notarus (asesoriumi) ir išlaikė notaro kvalifikacinį egzaminą arba yra teisės krypties socialinių mokslų daktaras ar habilituotas daktaras, turi ne mažesnį kaip penkerių metų pedagoginio ar mokslinio darbo stažą ir atliko ne trumpesnę kaip trijų mėnesių notaro praktiką arba turi ne mažesnį kaip penkerių metų teisinio darbo stažą, išlaikė notaro kvalifikacinį egzaminą ir atliko ne trumpesnę kaip trijų mėnesių notaro praktiką. Teisiniu darbu laikoma veikla, nurodyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintame teisinių pareigybių sąraše. Teisinio darbo stažas skaičiuojamas nuo tada, kai asmuo įgijo teisininko kvalifikaciją ir pradėjo dirbti teisinį darbą. Notaro kvalifikacinio egzamino nuostatus ir Notaro praktikos atlikimo tvarką tvirtina Lietuvos Respublikos teisingumo ministras; yra nepriekaištingos reputacijos; yra ne vyresnis kaip 65 metų; laimėjo viešą konkursą eiti notaro pareigas. Viešame konkurse eiti notaro pareigas turi teisę dalyvauti ne vyresni kaip 60 metų asmenys. Viešo konkurso eiti notaro pareigas nuostatus tvirtina Lietuvos Respublikos teisingumo ministras; neturi sveikatos sutrikimų, dėl kurių negalėtų atlikti notaro pareigų. Sveikatos tikrinimas, einant notaro pareigas, taip pat privalomas kas penkeri metai. Notarų sveikatos reikalavimus bei sveikatos tikrinimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija.
Notaru negali būti asmuo, buvęs SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) kadriniu darbuotoju, kuriam taikomi įstatyme "Dėl SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) vertinimo ir šios organizacijos kadrinių darbuotojų dabartinės veiklos" numatyti apribojimai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis22.69 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Notaras ir jo teisinis statusas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Panevėžio profesinio rengimo centras / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais