Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Nevyriausybinės organizacijos

Nevyriausybinės organizacijos

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Nevyriausybinių organizacijų veiklos principai ir juos reglamentuojantys teisės aktai. Teisinis visuomeninės organizacijos statusas ir steigimas. Labdaros ir paramos fondų veiklos pagrindai ir steigimas. Asociacijų teisiniai veiklos pagrindai ir steigimas. Viešųjų įstaigų steigimas ir veiklos pagrindai. Nevyriausybinių organizacijų funkcijos ir jų įtaka politinių sprendimų priėmimo procese. Aktuali nevyriausybinių organizacijų problematika. Išvados.

Ištrauka

Demokratinėje visuomenėje yra išskiriami trys sektoriai: viešasis, privatusis ir visuomeninis. Viešasis sektorius tenkina valdymo interesus, privatusis, arba kitaip verslo, privačiuosius, o visuomeninis- visuomeninius. Dar kitaip pastarasis vadinamas nevyriausybiniu sektoriumi ir yra siejamas su ne pelno siekiančiomis organizacijomis. Būtent tokių organizacijų steigimas ir veikla bus aptarinėjama šiame rašto darbe.
Nors ši sritis yra ir dar turbūt ilgai bus tobulinama, ją reglamentuojantys teisės aktai dar ilgai bus tikslinami, aš pabandysiu atsakyti į mano temą liečiančius klausimus remdamasi dabar egzistuojančiomis teisės normomis. Taigi, mano rašto darbo tikslas yra atskleisti nevyriausybinių organizacijų veiklos pagrindus, teisinius principus.
Šiame rašto darbe aptariami tokie svarbiausi klausimai:
• Nevyriausybinių organizacijų vieta šiuolaikinėje visuomenėje;
• Jų atliekamos funkcijos ir įtaka viešosios politikos kūrimui;
• Nevyriausybinėms organizacijoms būdingi požymiai;
• Pagrindiniai konstituciniai principai, kuriais remiasi NVO;
• NVO reglamentuojantys teisės aktai;
• Jų veiklos principai bendrai ir atskirai paėmus;
• Aktuali NVO problematika;
• Dabartiniai NVO įstatymų projektai.
Kadangi, kaip jau minėjau, su nevyriausybinėmis organizacijomis susiduriame kiekviename žingsnyje, tai rašydama darbą naudosiuos teisės aktais, savo žiniomis, taip pat laikraščių straipsniais, įtakingų žmonių nuomonėmis.

Modernizuodamasi Lietuva išgyvena gilių socialinių ir kultūrinių permainų laikotarpį. Kad gyvenimas virstų visaverčiu nepakanka įstoti į NATO ar Europos Sąjungą. Dar reikia įvykdyti esmines reformas šalies teisinėje, administracinėje, ūkinėje ir kitose srityse. Vienas iš svarbiausių atviros visuomenės bruožų- nevyriausybinių organizacijų gausa. Tai savanoriškos organizacijos, įsteigtos pačių piliečių iniciatyva( būtent pavadinimas ir pabrėžia, kad tai ne valdžios iniciatyvos rezultatas), kurios stengiasi gerinti gyvenimo sąlygas, skleidžia savo idėjas ir interesus. Tai pilietinė visuomenė, kuri apima šeimas, bažnyčias, įvairius savanoriškus sambūrius, visuomeninius judėjimus. Jai įvardyti dažnai vartojama trečiojo sektoriaus sąvoka, kuri kasdienėje kalboje gali reikšti ir savanoriškas draugijas, socialinius judėjimus, ir žiniasklaidą .
Šiuolaikinė visuomenė vaizduojama, kaip trikampis, kurio kampai būtų vienas su kitu susiję sektoriai, kurie bendradarbiaudami atlieka savąsias užduotis. Taigi, pelno nesiekiančios organizacijos- tai privačios įregistruotos grupės, nesiekiančios pelno ir nepavaldžios valstybės struktūroms,- yra trečiasis visuomenę vaizduojančio trikampio kampas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Dydis24.08 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nevyriausybines organizacijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais