Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Atstovavimas (3)

Atstovavimas (3)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Atstovavimas. Atstovavimo būtinybė. Atstovavimo pagrindai. Asociacijų laisvės principas. Darbuotojų atstovai, jų teisių garantijos. Darbuotojų atstovų teisių garantijos drausminės nuobaudos skyrimo atveju. Darbuotojų atstovų teisių garantijos atleidimo iš darbo atveju. Išvados.

Ištrauka

Akivaizdu, kad pavienio darbuotojo galimybės paveikti darbdavį yra minimalios. Tik organizuota žmonių grupė gali veikti ekonomiškai stipresnę šalį ir suteikti savo interesams civilizuotą teisinę formą. Tol, kol darbo santykiai buvo neatskirti nuo civilinių, teikiant papildomas teisines garantijas silpnesnei šaliai – darbuotojui, šie neturėjo jokios teisinės apsaugos, ir nenuostabu, kad kraštutinis šūkis "visų šalių proletarai, vienykitės" XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje įsikūnijo net pačiomis kraštutinėmis (revoliucinėmis) formomis. XX a. profesinių sąjungų judėjimai atnešė rezultatų – pamažu sutrumpinta darbo diena, nustatytas minimalus darbo užmokestis, atostogos, kol ši sistema išaugo iki šiuolaikinio sudėtingo darbo santykių apsaugos mechanizmo: ribojimų nutraukti darbo sutartį, ribojimų skirti drausmines nuobaudas, asociacijų laisvės, darbuotojų teisių gynimo ir daugybės kitų teisinių svertų.
Pažymėtina, kad vienas iš naujai priimto Lietuvos Respublikos darbo kodekso tikslų yra socialinės partnerystės įtvirtinimas, kuriuo siekiama vengti socialinių konfliktų, galinčių kilti dėl darbuotojų ir darbdavių priešingų interesų. Siekiant išvengti socialinių konfliktų ir sudaryti realias šio principo įgyvendinimo sąlygas, įstatymų leidėjas įtvirtino darbo teisinių santykių subjektų atstovavimo institutą. Akivaizdu, kad kiekvienas darbdavys siekia gauti pelną, kiekvienas darbuotojas nori uždirbti, o valstybė siekia teisinių santykių stabilumo. Tokio bendradarbiavimo prielaida ir yra darbo teisinių santykių subjektų atstovavimo institutas.
Atstovavimo būtinybę lemia daugelis veiksnių. Pavyzdžiui, ne visada asmuo gali įgyvendinti savo teises dėl įvairių priežasčių, neturi reikiamų teisinių žinių kilus darbo ginčams, negali įgyvendinti tam tikrų teisių asmeniškai, nesinaudodamas kolektyvinio atstovavimo institutu ir panašiai. Todėl, atsižvelgiant į darbo teisinių santykių atstovavimo instituto įteisinimą bei į tai, kad visuotinai yra pripažįstama, kad darbuotojai yra silpnesnė darbo teisinių santykių šalis, šiame darbe bus nagrinėjami tokie klausimai, kaip darbuotojų atstovų teisių garantijos drausminės nuobaudos ir atleidimo iš darbo atveju, taip pat bus aptariamas asociacijos laisvės principas bei kiti svarbūs aspektai, susiję su darbuotojų atstovavimo pagrindais.
Analizuojant šiuos klausimus, darbe remsiuosi, visų pirma, Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos darbo kodeksu, Lietuvos Respublikos profesinių sąjungų įstatymu, Tarptautinės darbo organizacijos konvencijomis bei kitais teisės aktais, įtvirtinančiais asociacijų laisvės bei darbuotojų atstovų teisių garantijų pagrindus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis15.68 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atstovavimas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais