Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Diplomatinės ir konsulinės teisės samprata

Diplomatinės ir konsulinės teisės samprata

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Diplomatinės ir konsulinės teisės pagrindai. Diplomatinės ir konsulinės teisės sąvoka ir šaltiniai. Diplomatinės ir konsulinės funkcijos. Diplomatiniai pareigūnai ir konsuliniai agentai: klasės ir kategorijos, jų skyrimo tvarka ir funkcijų pasibaigimas. Diplomatų ir konsulų paskyrimo ir atšaukimo tvarka. Diplomatinių ir konsulinių privilegijų bei imunitetų specifika. Diplomatinių atstovybių privilegijos ir imunitetai. Diplomatinių pareigūnų privilegijos ir imunitetai. Konsulatų privilegijos ir imunitetai. Konsulato patalpų neliečiamybė. Konsulato archyvų ir dokumentų neliečiamybė Laisvė palaikyti ryšius. Konsulatų teisė imti rinkliavas. Konsulinių pareigūnų privilegijos ir imunitetai. Asmens neliečiamybė. Konsulinio pareigūno rezidencijos. neliečiamybė. Imunitetas nuo buvimo valstybės jurisdikcijos. Fiskalinis imunitetas. Atleidimas nuo muitų. Išvados.

Ištrauka

Sparčiai vystantis šalių ekonominiam, kultūriniam ir teisniam bendradarbiavimui, vis didesnę reikšmę įgyja tarptautinius santykius reguliuojančios teisės šakos, tarp kurių, turbūt, svarbiausią vietą užima diplomatinė ir konsulinė teisė.
Visų šalių tautos nuo senų laikų pripažįsta diplomatų statusą. Tarptautinės konvencijos dėl diplomatinių santykių, privilegijų ir imunitetų skatina draugiškų santykių tarp valstybių plėtrą nepriklausomai nuo jų konstitucinės ir socialinės sistemos skirtumų. Diplomatinės privilegijos ir imunitetai suteikiami ne atskirų asmenų poreikiams tenkinti, bet siekiant užtikrinti, kad diplomatinės atstovybės, kaip valstybėms atstovaujančios institucijos, veiksmingai vykdytų savo funkcijas, dėl ko diplomatinė ir konsulinė teisė tampa svarbiu įrankiu vystant šalių tarpusavio bendradarbiavimą ir supratimą.
Šio darbo tikslas – aptarti diplomatinės ir konsulinės teisės sąvoką bei aptarti teisės šaltinius, kuriuose yra įtvirtintos santykius šioje srityje reglamentuojančios teisės normos. Bendrąja prasme šaltinis teisės teorijoje yra suprantamas kaip išorinė teisės normos išraiškos forma. Pastaroji išraiška gali būti tiek materiali (įstatymas, įsakymas, dekretas ir t.t.) tiek ir nemateriali (teisinis paprotys). Darbe nebus apsiribojama vien teisės šaltinių, reglamentuojančių diplomatinius ir konsulinius santykius įvardinimu. Bus taip pat aptariamas teisės normų, priskiriamų diplomatinės ir konsulinės teisės šaltiniams turinys t.y. tuose šaltiniuose aptariami santykiai ir jų reguliavimo tvarka. Siekiant išvardintų tikslų bus siekiama įgyvendinant sekančius uždavinius:
1. aptarti konsulinės ir diplomatinės teisės sąvokas;
2. aptarti teisės šaltinius, kuriuose yra įtvirtintos diplomatinius ir konsulinius santykius reglamentuojančios normos;
3. išsiaiškinti kai kurių diplomatinėje ir konsulinėje vartojamų sąvokų reikšmę;
4. išsiaiškinti diplomatinių ir konsulinių darbuotojų funkcijas;
5. išsiaiškinti diplomatų ir konsulinių agentų klases ir kategorijas, jų skyrimo tvarką ir atšaukimo tvarką, vykdomas funkcijas;
6. išsiaiškinti diplomatinių ir konsulinių įstaigų ir pareigūnų privilegijas ir imunitetus, įtvirtintus diplomatinės ir konsulinės teisės šaltiniuose.
Pasiekti užsibrėžtus tikslus ir įgyvendinti išsikeltus uždavinius bus siekiama pasinaudojant literatūros ir teisės aktų analizės metodais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Dydis30.28 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Diplomatines ir konsulines teises samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
Pasidalink su draugais