Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Asmenų, išėjusių iš įkalinimo vietų, socialinės adaptacijos programa miesto savivaldybėje

Asmenų, išėjusių iš įkalinimo vietų, socialinės adaptacijos programa miesto savivaldybėje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Asmenų, išėjusių iš įkalinimo vietų, socialinės adaptacijos programa Lentvario savivaldybėje. Socialinės adaptacijos programos asmenims, išėjusiems iš įkalinimo vietų, paskirtis ir tikslai. Teisės aktai, reglamentuojantys buvusių kalinių integraciją į visuomenę. asmenų, išėjusių iš įkalinimo vietų, adaptacijos visuomenėje problemos. Spragos, kliudančios asmenims, išėjusiems iš įkalinimo vietų, adaptuotis visuomenėje. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje prasidėjo žymūs socialiniai ekonominiai ir politiniai pokyčiai, kurių eigoje išsirutuliojo viena iš pagrindinių ir labai aktualių problemų – nusikalstamų veikų bei įkalintų asmenų skaičiaus išaugimas.
1998m. Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje buvo įkurtas Nukentėjusiųjų asmenų ir socialinių grupių skyrius. Socialinės grupės – tai padidintos rizikos žmonių grupės, kurioms reikalingas ypatingas dėmesys ir būtent valstybė privalo joms suteikti socialinę paramą.
Socialinės grupės, kurioms teikiama socialinė parama yra šios:
- bedarbiai;
- daugiavaikės šeimos;
- asocialios šeimos;
- socialiai remtinos šeimos;
- pensininkai;
- invalidai;
- asmenys, grįžusieji iš įkalinimo bei socialinės psichologinės reabilitacijos įstaigų;
- kiti
Socialinės paramos finansavimo šaltiniai yra šie:
- Lietuvos valstybės biudžeto lėšos;
- savivaldybių lėšos;
- įstaigų, organizacijų aukojamos lėšos;
- mokesčiai už socialines paslaugas;
- kitos lėšos.
Savivaldybių lėšos – vienas iš svarbiausių socialinės paramos finansavimo šaltinių, kuris socialinėms grupėms yra svarbiausias dalykas socialinės reabilitacijos atžvilgiu. Tai ypač aktualu asmenims, grįžusiems iš įkalinimo vietų. Šie asmenys yra neprisitaikę gyvenimui laisvėje, jiems nepažįstamas atsakomybės jausmas, pagarba įstatymams bei sąžiningas uždarbis. Todėl geriau investuoti lėšas ekskalinio integracijai į visuomenę nei leisti jas ilgalaikiam šių asmenų išlaikymui kalėjimuose.
Vis didėjantis nusikaltimų skaičius veda tik prie vienos išvados – per menkai sprendžiamos socialinės problemos, o teisės aktų taikymas turi rimtų spragų. Tyrimo išvados liudija, kad būtina humanizuoti bei tobulinti teisės aktų realizavimą, taip pat imtis visų įmanomų priemonių prevencijai nuo naujų arba pakartotinų nusikalstamų veikų. Ir tą reikia daryti kuo greičiau, nes asmuo, grįžęs iš įkalinimo vietų, turi artimiausiu laiku (daugiausia per du mėnesius) adaptuotis prie visuomenės. Būtent spartus adaptacijos programos taikymas sąlygoja prevenciją nuo naujų nusikaltimų darymo bei įstatymų pažeidimo.
Darbo tikslas – išanalizuoti pagrindinius teisės aktus, reglamentuojančius asmenų grįžusių iš įkalinimo vietų socialinę programą bei jos taikymą miesto savivaldybėje, pateikti pasiūlymų dažniausiai kylančioms problemoms dėl teisės aktų taikymo spręsti.
Darbo objektas – asmenų, grįžusių iš įkalinimo vietų, socialinės adaptacijos programa miesto savivaldybėje.

Tyrimo metodai:
- teisės aktų analizė;
- socialinių darbuotojų apklausa Lentvario mieto savivaldybėje;
- anketiniai duomenys ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Dydis42.78 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenu isejusiu is ikalinimo vietu socialines adaptacijos programa miesto savivaldybeje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais