Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normos sąvoka. Teisės normų rūšys

Teisės normos sąvoka. Teisės normų rūšys

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Teisės normos sąvoka. Teisės normos sampratos problema romanų-germanų teisės šeimoje. Teisės normų ir moralės santykis. Norma ir normos kūrimas. Teisės normų rūšys. Teisės normų santykis su teisiniu reguliavimu. Teisės normų santykis su teisės šakomis. Kitos teisės normos. Išvados.

Ištrauka

Teisės norma – tam tikra kategorija, priskiriama socialinių normų grupei. Socialinės normos – elgesio taisyklės, kurios reguliuoja tarpusavio santykius. Jos pagrįstos morale – vidiniu žmogaus vertinimu. Teisės normos formalizuotos griežčiau.
Visuomenė kuria įvairias elgesio taisykles priklausomai nuo to, kokius santykius ir kokiomis priemonėmis nori reguliuoti. Vienos normos reguliuoja santykius su gamta ( techninės ), kitos – žmonių santykius su Dievu ( religinės ), dar kitos – žmonių tarpusavio santykius ( moralės ).
Elgesio norma – tai yra žmonių tarpusavio schema, leidžiamo elgesio ribos, kuri apima leidimą ir draudimą.
Šiame darbe aš nagrinėsiu teisės normos sampratos problemą romanų-germanų teisės šeimoje, teisės normos sąvoką. Taip pat, pabandysiu kaip galima aiškiau ir smulkiau išanalizuoti teisės normų rūšis, skirtumus tarp jų, santykį su teisės šakomis ir su teisiniu režimu.
Pradžioje, manau, reikia išnagrinėti teisės normos sąvokos reikšmę – kas tai yra, kaip ji suprantama, kas ją sudaro. Vėliau nagrinėsiu teisės normos sampratos problemą romanų – germanų teisės šeimoje – kaip ji suprantama, kas sąlygoja jos atsiradimą. Po to aptarsiu teisės ir moralės santykį, jų skirtumus ir panašumus, taip pat teisės normos kūrimą. Antroje šio darbo dalyje apžvelgsiu teisės normų rūšis, kaip jos klasifikuojamos, pagal kokius kriterijus, įsigilinsiu į jų charakterį. Vėliau pabandysiu išnagrinėti teisės normų santyki su teisiniu reguliavimu ir teisės šakomis.
Šio darbo Pagrindą sudaro A. Vaišvilos " Teisės teorija" ir S. Vancevičiaus "Valstybės ir teisės teorija" vadovėliai. Taip pat rėmiausi J.Prapiesčio "Namų advokatu" ir " Lietuvos konstitucine teise". Taip pat naudojau šiuos papildomos literarūros šaltinius : Hart H.L.A. "Teisės samprata", Kelsen Hans "Grynoji teisės teorija", Lietuvos respublikos konstitucija, Civiliniu ir Baudžiamuoju kodeksais, paskaitų medžiaga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis31.5 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normos savoka. Teises normu rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais