Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Žmogaus klonavimas

Žmogaus klonavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Teoriniai klonavimo aspektai. Ką reiškia klonavimas? Pirmieji klonavimo eksperimentai. Klonavimo būdai. Žmogaus klonavimas – mitas ar realybė? Klonavimas ir žmogaus teisės. Žmogus ir asmenybė. Žmogaus klonavimas subjektinės teisės į gyvybę kontekste. Teisė turėti bei žinoti savo tėvus. Žmogaus garbė ir orumas. Teisinis klonavimo reglamentavimas. Teisė ir mokslas: ar įmanomas suderinamumas? Teismų nuomonė klonavimo klausimu. Tarptautinė pastangos sukliudyti žmogaus klonavimą. Klonavimo reglamentavimas Lietuvoje bei kai kuriose kitose pasaulio valstybėse. Bažnyčia apie žmogaus klonavimą. Išvados.

Ištrauka

Pastaraisiais metais literatūroje aprašomi mėginimai klonuoti žmogų.
Iš vienos pusės, atrodo, žmogaus klonavimas galėtų sukelti revoliuciją pasaulyje, suteikiant jam antrą Mocartą, arba Einšteiną. Tačiau kas gali garantuoti, kad gimęs vaikas, iš išorės panašus į įžymybę, bus tokia pati asmenybė. Taigi, kalbant apie klonavimą kyla žmogaus ir asmenybės atribojimo klausimai.
Kartu su technine klonavimo pažanga kyla labai rimtų etinių, moralinių bei teisinių klausimų. Kyla klausimas ar nepažeidžiamos pagrindinės asmens teisės ir laisvės. Ar nepažeidžiama asmens teisė į gyvybę, teisė turėti ir žinoti savo tėvus? Ar nepažeidžiami asmens garbė ir orumas? Šiame darbe ir bandysime atsakyti į šituos klausimas.
Žmogaus reprodukcinis klonavimas daugelyje pasaulio šalių yra uždraustas. Pirmieji mėginimai klonuoti žmogų ir suteikti galimybę bevaikiams tėvams susilaukti klonuotų palikuonių atliekami šalyse, kuriose tai nereglamentuota įstatymu. Kai kuriose šalyse įteisintas tik terapinis žmogaus klonavimas, t.y. klonuotų gemalo užuomazgų (augintų 14 dienų) kamieninių ląstelių naudojimas donorystės, vėžio tyrimų ir kitais terapiniais tikslais.
Kadangi darbo tema skamba kaip "Žmogaus klonavimas kaip iššūkis teisei" manome, kad atskleidžiant temą turi būti pasiekti šie darbui keliami tikslai:
1. Išsiaiškinti kas yra klonavimas apskritai ir kaip su juo siejamas žmogaus klonavimas;
2. Nustatyti žmogaus klonavimo santykį su pagrindinėmis žmogaus teisėmis ir laisvėmis;
3. Išanalizuoti mokslininkų, nagrinėjusių žmogaus klonavimo problemą nuomones;
4. Aptarti teisinį klonavimo reglamentavimą ir padaryti išvada kaip turi būti reglamentuojamas žmogaus klonavimas.
Darbas susideda iš įvado, trijų skyrių, kiekvieną iš kurių sudaro poskyriai. Kad efektyviau pasiektumėme darbo tikslus, manome kad iš pradžių tikslinga aptarti teorinius klonavimo aspektus, ką padarėme pirmajame skyriuje. Toliau išanalizavome klonavimo ir žmogaus teisių santykį ir tada perėjome prie žmogaus klonavimo teisinio reglamentavimo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Dydis38.49 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word zmogaus klonavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 5 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais