Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Asmenų įtraukimo į slaptą bendradarbiavimą aspektai

Asmenų įtraukimo į slaptą bendradarbiavimą aspektai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Bendradarbiavimas. Asmenų, įtrauktų į slaptą bendradarbiavimą funkciniai aspektai. Policijos pareigų aspektai.

Ištrauka

Teisės teorijoje pripažįstama, kad teisėsaugos subjektais yra valstybė, teisėsaugos institucijos, teisėsaugos organizacijos, juridiniai ar fiziniai asmenys. Kiekvienas iš šių subjektų susiduria su atitinkama teisėsaugos sritimi.
Valstybių praktika rodo, kad policija, kaip institucija, gali būti priskirta įvairioms žinyboms. Dažniausiai valstybės nusprendžia, kad policija pavaldi Vidaus reikalų ministerijai (Lietuva, Rusija, Prancūzija, Vokietija). Kartais policija pavaldi Teisingumo ministerijai (Olandija, Švedija). Japonijoje policija yra savarankiška institucija. Taigi valstybės pasirenka įvairius policijos organizavimo modelius.
Lietuvos Respublikos policijos įstatymo 1 straipsnyje nurodoma, jog pagrindiniai policijos uždaviniai - nusikaltimų bei kitokių teisės pažeidimų prevencija, nusikaltimų atskleidimas ir tyrimas, viešosios tvarkos, Asmenninės rimties bei saugumo, piliečių teisių, laisvių ir turto apsauga, valstybės sienų apsauga. Be to, policija vykdo eismo saugumo priežiūrą, teikia neatidėliotiną ir kitokią socialinę pagalbą gyventojams.
Pakeisto ir papildyto Lietuvos Respublikos policijos įstatymo projekte (1998 05 27) nurodoma, jog policijos uždaviniai - žmogaus teisių, laisvių ir turto apsauga, nusikaltimų bei kitokių teisės pažeidimų prevencija, atskleidimas ir tyrimas, valstybės sienų apsauga, viešosios ir eismo tvarkos, Asmenyss rimties ir saugumo palaikymas.
Manoma, kad policijos uždaviniai tobuliau pateikti Policijos įstatymo pakeitimo projekte. Šiame projekte vykusiai pastebima, kad policija tarnauja žmonėms, o žmogaus teisių ir laisvių apsauga nurodyta kaip svarbiausias prioritetinis policijos veiklos uždavinys. Antra vertus, Policijos įstatyme dėl netikslios formuluotės nesuprantamas šis policijos uždavinys: teikti neatidėliotiną ir kitokią socialinę pagalbą gyventojams. Apskritai tiek Lietuvos Respublikos policijos įstatyme, tiek šio įstatymo pakeitimo projekte suformuluoti bendri policijos kaip institucijos uždaviniai.
Konstruktyvių policijos ir asmenų įtraukimo į slaptą bendradarbiavimą santykių problema iškilo policijai įžengus į trečiąjį vystymosi etapą. Būtent šiame etape susiformavo policijos, kaip paslaugas Asmennei teikiančios institucijos, koncepcija. Įgyvendinant šią koncepciją, būtina aiškiai apibrėžti policijos ir Asmenyss santykius.

Policijos ir fizinių asmenų bendradarbiavimas turi būti naudingas abiems pusėms. Spaudoje išsakoma nuomonių, kad tik fizinių asmenų padedama policija gali įgyvendinti jai keliamus uždavinius. Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad vienoje iš svarbiausių policijos veiklos sričių - nusikaltimų išaiškinime, be fizinių asmenų prisidėjimo pagalbos policija išaiškina mažiau nei 10 procentų nusikaltimų. Galima daryti išvadą, kad šios srities policijos darbo sėkmė 90 procentų priklauso nuo glaudaus bendradarbiavimo su Asmenne. Mes jau minėjome, kad tarpukario Lietuvoje policija išaiškindavo apie 70 procentų nusikaltimų. Toks palyginti nemažas nusikaltimų išaiškinimo procentas siejamas būtent su gerais policijos ir fizinių asmenų santykiais. Prof. E. Palskys pažymi, kad gausioje tarpukario literatūroje apie Lietuvos policiją daugsyk buvo akcentuojama viena labai svarbi mintis: kova su nusikaltimais, jų užkardymas, prevencinė veikla - ne vien policijos, bet ir visos Asmennės, kiekvieno jos nario reikalas. Todėl buvo rūpintasi teisiškai šviesti Asmennę, aktyviau įtraukti ją į kovą su nusikaltimais, propaguoti veiklos ir bendradarbiavimo su Asmenne formas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Dydis15.84 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenu itraukimo i slapta bendradarbiavima aspektai [speros.lt].doc
 
Pasidalink su draugais