Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Finansų teisė

Finansų teisė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Finansų teisės sąvoka. Finansų teisės dalykas. Finansinių teisinių santykių dalyviai. Finansų teisės vieta teisės sistemoje. Finansų teisės ypatumai ir ryšys su kitomis teisės šakomis. Finansų teisės sistema: bendroji ir ypatingoji dalis. Finansų teisės šaltiniai. Finansų teisės normų sąvoka ir rūšys. Finansiniai teisiniai santykiai jų sąvoka ir rūšys. Finansų teisės subjektų klasifikacija. Išvados.

Ištrauka

Mano nagrinėjamoji tema yra finansų teisės sąvoka. Šią temą pasirinkau siekiant atskleisti jos aktualumą. Nagrinėjamoji tema yra aktuali, nes sprendžiant klausimus kylančius iš finansų teisės visada atsižvelgiame į jos kilmę, šaltinius,subjektus ir kitus veiksnius aptariamus darbe.
Tema yra labai plati todėl trumpai apžvelgsime ir aptarsime svarbiausius ir aktualiausius šios temos aspektus. Paaiškinsime pačią finansų teisės sąvoką, supažindinsime su finansų teisės dalyku, finansinių teisinių santykių dalyviais, išaiškinsime finansų teisės vietą teisės sistemoje, taipogi labai svarbi dalis yra finansų teisės savarankiškumo problema ir jos ryšys su kitomis teisės šakomis,išanalizuosime finansų teisės sistemos bendrąją ir specialiąją dalis. Taip pat nuo finansų teisės sąvokos yra neatsiejami ir finansų tesės šaltiniai,jos kilmė ir tolesnės plėtojimo sritys. Remiantis A.Vaišvilos "Teisės teorija" nagrinėsime finansų teisės normas ir jų rūšis. Pateiksime finansų teisės subjektų klasifikavimo ypatybes su išsamiais pavyzdžiais. Šio darbo tikslas yra paaiškinti finansų teisės sąvokos esmę, sudaryti bendra vaizdą kas tai yra finansų teisė kaip pats mokslas ir kaip teisės šaka, jos svarbą mūsų teisės sistemoje.
Finansų teisė - tai visuma teisės normų, reguliuojančių visuomeninius santykius, susidarančius kaupiant, paskirstant ir panaudojant valstybės pinigines lėšas, būtinas valstybės uždaviniams ir funkcijoms vykdyti konkrečiame laiko periode. Tiria teisės normų bei finansų teisės šakos vystymosi tendencija.
Taip pat nagrinėjant kas tai yra finansų teisė reikia sužinoti, kas tai yra finansai?
Finansai — ekonominiai piniginiai santykiai, kurių pagalba paskirstant ir perskirstant bendrąjį vidaus produktą ir nacionalinės pajamos yra sudaromos bei panaudojamos decentralizuotais ir centralizuotais piniginiais fondais siekiant vykdyti valstybės funkcijas ir užtikrinti ekonominės plėtros sąlygas1.
Finansų teisė kaip mokslo šaka — nagrinėja normas, reguliuojančias visuomeninius santykius, įgyvendinamus valstybei vykdant finansinę veiklą. Kaip mokslo struktūra ji skirstoma į bendrąją ir specialiąją. Atsižvelgiant į tai, kad šis mokslas turi ekonominį pobūdį, finansų teisę galima apibrėžti taip: finansų teisė - tai visuma teisės normų reguliuojančių valstybės finansinę veiklą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Dydis32.74 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansu teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais