Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Komisija (EK) (2)

Europos Komisija (EK) (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įžanga. Europos Sąjunga (ES) – nuo idėjos iki realybės. Europos Sąjungos institucijos. Europos Komisija (EK). Kas yra ta komisija? Komisijos sudėtis ir funkcijos. Kaip organizuojamas Komisijos darbas? Sprendimų priėmimas Komisijoje. Europos Komisija ir biudžetas. Komisijos narių kabinetai ir jų veikla. Generalinis direktoratas. Generalinis sekretoriatas ir sekretorius. Komitologija. Komisijos patariamieji komitetai. Ekspertų grupės ir pogrupiai. Komisijos santykiai su kitomis Europos Sąjungos (ES) institucijomis. Išvados. Summary.

Ištrauka

Kas yra Europos Sąjunga? Europos Sąjunga – tai Europos valstybių asociacija siekianti platesnės ir gilesnės ekonominės bei politinės joje dalyvaujančių šalių integracijos. Pagrindinis Europos Sąjungos tikslas yra sukurti kuo "glaudesnę Europos tautų sąjungą, kurioje sprendimai yra priimami kuo arčiau piliečio" (Europos Sąjungos sutartis). Kiti svarbūs jos tikslai yra:
skatinti subalansuotą ekonominę ir socialinę pažangą, sukuriant teritoriją be vidinių sienų, stiprinant socialinę ir ekonominę sanglaudą, įsteigiant ekonominę ir valiutų sąjungą su vieninga valiuta;
ginti jos interesus tarptautinėje arenoje, ypač įgyvendinant bendrą užsienio ir saugumo politiką, įskaitant bendros gynybos politikos plėtojimą, vedantį į bendrą gynybą;
stiprinti jos valstybių narių piliečių teisių ir interesų apsaugą, įvedant ES pilietybę;
plėtoti glaudų bendradarbiavimą teisėsaugos ir vidaus reikalų srityse.
Suvienytos Europos fenomenas nėra vienareikšmis. Jis formavosi daugelį metų ir buvo veikiamas įvairiausių veiksnių. Kuriant Europos Sąjungą buvo įsteigtos ir Europos Sąjungos institucijos: ES Taryba, ES Parlamentas, ES Komisija ir Teisingumo teismas. Šios institucijos ir tapo pagrindinėmis ES tikslų įgyvendinimo priemonėmis. [ 6; 12 psl.]
Europos Sąjungos bei jos institucijų įkūrimas yra labai svarbi ir reikšminga šios dienos tema. Tai aktualu, todėl, kad ES institucijose ir politikoje yra daug vidinių prieštaravimų, kurie nuolat trukdo tolesnei plėtotei.
Šio darbo tikslas yra atskleisti ES Komisijos struktūrą, parodyti jos veikimą bei sąveiką su kitomis institucijomis. Pasistengsime atskleisti visus šios institucijos veikimo aspektus. Šis darbas bus daugiau pažintis ir informacinis, kuriame iš arčiau pažvelgsime į vieną iš ES institucijų.
Darbe buvo remiamasi duomenimis pateiktais įvairių autorių knygose, oficialiais ES dokumentais bei informaciniais leidiniais, straipsniais ir interneto puslapiais, pristatančiais Europos Sąjungą.
Taigi norėdami geriau suvokti ES ir jos institucijų kūrimosi procesą, turime aptarti šios
idėjos užuomazgas, t.y. pažvelgti į pačią suvienytos Europos idėjos pradžią. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Dydis55.01 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Komisija (EK) (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais