Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės aiškinimo samprata, sąvoka, būdai, rūšys

Teisės aiškinimo samprata, sąvoka, būdai, rūšys

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Teisės aiškinimo samprata. Teisės teorijos filosofijos. Teisės sampratos santykis su politinio režimo tipu. Trys teisinės būties lygmenys. Teisė kaip kultūros reiškinys. Teisės sąvoka. Teisės būdai. Teisės rūšys. Išvados.

Ištrauka

Nuo seniausių laikų žinoma, kad nė viena žmonių visuomenė negali normaliai gyvuoti ir vystytis, jei nepaisomos joje galiojančios elgesio (bendrabūvio) normos ir taisyklės. Šiais laikais kiekvienas žmogus gyvena valstybės forma organizuotoje ir iš esmės teisės normų reguliuojamoje visuomenėje. Kiekvienoje valstybėje veikia joje priimti įstatymai, kiti teisės aktai, reguliuojantys įvairius žmonių tarpusavio santykius. Kad valstybėje vyrautų tvarka ir drausmė, jos piliečiai turi žinoti bent svarbiausias joje galiojančias bendravimo taisykles ir elgtis, kai to reikalauja jos įstatymai.
Lietuvoje, kaip ir bet kurioje kitoje valstybėje, galioja daug įvairių įstatymų ir poįstatyminių teisės aktų, kuriuose sureguliuoti svarbiausi mūsų šalyje visuomeniniai santykiai: nustatytos žmogaus teisės ir pareigos, jų įgyvendinimo tvarka, atsakomybės formos ir kt.
Teisės teorija pirmiausia siekia pažinti, kas yra teisė, kodėl žmonės sukuria tokį jų elgesį socializuojantį įrankį kaip teisė, kas lemia jo pobūdį ir turinio permainas, kodėl įvairiose epochose ir įv. Tautose jis vis kitoks, kaip teisė turėtų būti plėtojama, kad pajėgtų konkrečioje tautoje konkrečiu laiku užtikrinti asmens saugumą, socialinę santarvę ir soc. stabilumą. T. t. nagrinėja paties žmogaus sukurtą ir kuriamą tikrovę siekiant jos priemonėmis valdyti žmogaus teisių apsaugos ir įgyvendinimo procesą. Teisė siekia nustatyti, kaip iš biologinių, psichologinių, ekonominių žmogaus interesų atsiranda teisinė tikrovė.
Teisės teorija – tai mokslas, tiriantis žmonių interesus siekiant nustatyti tokį žmonių tarpusavio elgesį, kad jis garantuotų norminiu požiūriu vienodą tų interesų apsaugą ir įgyvendinimą. T. t. tiria socialinius mechanizmus, kaip ir kodėl soc. žmonių interesai virsta tam tikros vertybinės orientacijos teisės samprata, o ši – atitinkamomis teisės normomis.Kartu teisės teorija tiria ir valstybę kaip organizaciją, kuriai talkinant ir vyksta ši soc. interesų transformacija į visai visuomenei privalomą tvarką ir kurios dėka ta tvarka įgyja organizuotos jėgos apsaugą. T. t. tiria teisę ir valstybę iš pradžių kaip žmonių viešpatavimo, o vėliau – kaip tarpusavio bendradarbiavimo ir gyvenimo santarvėje priemones. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis24.48 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises aiskinimo samprata savoka budai rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais