Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Sąjungos (ES) teisės sistema (2)

Europos Sąjungos (ES) teisės sistema (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjungos (ES) teisės sistema. Pirminė teisė. Antrinė teisė. Tiesioginis Europos Sąjungos teisės taikymas. Veiksmingumo principas. Valstybių narių atsakomybė už Europos Sąjungos (ES) teisės pažeidimus. Bendrieji teisės principai. Išvados.

Ištrauka

1951 metais Vokietijos,Prancūzijos,Italijos,Beniliukso valstybių įsteigta Europos anglių ir plieno bendrija buvo lūžis integruojant ne tik jų ekonomikas,bet ir teisines struktūras.Jos politinis pagrindas buvo Prancūzijos pasiūlymas vienytis su okupuota Vokietija vadovaujantis lygiateisiškumo principu:t.y. nepriklausomoms Europos institucijoms suteikti galias reguliuoti gyvybiškai svarbią anglių kasybą ir plieno gamybą valstybėse narėse,kad nė viena iš jų negalėtų savo pramonės panaudoti ekonominei ar karinei kovai prieš kitą.
Remiantis Europos Sąjungos teise yra žinoma,kad teisė negali būti atskirta nuo politikos Teisė ir politika "veikia" kartu ir kartais tarp jų kyla konfliktų,kuriuose teisė ne visada yra viršesnė.
Europos Sąjunga būdama teisinė sistema,yra politinio bendradarbiavimo išraiška.Šalys siekia sutarimo .Tarp institucijų arba institucijų ir valstybių narių kartais dominuoja politinės kovos..Rezultatų tokiais atvejais pasiekiama derybų ir kompromisų keliu.Teisė uždavinys-talkinti derybų metu,kad būtų pasiekti reikiami kompromisai. Taigi bet koks teisinis tyrimas-bet koks teisinis klausimas-turi būti suprantamas kartu su juo susijusiu politiniu kontekstu.
ES teisės sistema kuriama EB steigiamųjų sutarčių pagrindu,kai valstybės-narės perdavė dalį savo suverenių teisių.Savo ypatingos teisinės tvarkos buvimas yra vienas skiriamųjų EB ir tarptautinių organizacijų bruožų.EB sukūrė savo pačios teisinę sistemą,kuri tapo valstybių- narių teisinės sistemos dalimi ir teismai privalo jos laikytis.
Pagrindiniai Europos Sąjungos teisės šaltiniai:teisės normos,kurios yra steigimo sutartyse ir aktuose,kurie papildo,pakeičia arba yra jų priedas.Tai pirminė EB teisė.Ją kūrė valstybės-narės.Visuma teisės normų,kurios sukurtos EB institucijų aktais,sprendimais.
Tai antrinė išvestinė teisė.Teisės normos,kurios yra tarptautinėse sutartyse,kurias sudaro bendrija su trečiosiomis šalimis ir valstybių-narių sutartys su trečiosiomis šalimis.Bendrieji teisės principai.Europos Teisingumo Teismo jurisprudencija.ES teisės viršenybė.Šis principas reiškia ne tik bendrijų pirminės,bet ir antrinės teisės viršenybę.Viršenybę turi lyginant su visomis vidaus teisės normomis,net ir konstitucijomis.Jokie nacionaliniai įstatymai ar administraciniai aktai,priimti vienašališkai nedali panaikinti bendrijos akto galiojimo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis18.25 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos teises sistema (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių krašto vadybos, teisės ir kalbų kolegija / 11 Klasė/kursas
  • D. Alinskas
Pasidalink su draugais