Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normų taikymo aktas ir jo rūšys

Teisės normų taikymo aktas ir jo rūšys

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Teisės normų aktas, kaip teisinės informacijos šaltinis. Teisės normų aktų rūšys. Įstatymai ir jų reglamentavimas. Poįstatyminiai teisės aktai ir jų ypatumai. Išvados.

Ištrauka

Kad taptų tikrove ir galėtų vykdyti savo funkcijas, teisei būtina išorinė išraiška. Viena tų išraiškų gali būti teisės normų aktas, kuris reguliuoja mūsų kasdieninį gyvenimą ir per kurį teisė užtikrina savo veikimą.
Tarp daugelio teisės formų svarbią vietą užima teisės normų aktai. Jie išreiškia aukščiausių valstybės institucijų valią ir yra visuotinai privalomo pobūdžio. Todėl kiekvienas pilietis privalo žinoti savo teises bei pareigas, kad jo gyvenimas visuomenėje taptų sklandus ir nesukeltų nepageidaujamų pasekmių.
Darbo objektas – teisės normų aktas.
Darbo tikslas – susipažinti su teisės normų akto samprata.
Darbo uždaviniai:
atskleisti kas yra teisės normų aktas;
sužinoti pagrindines teisės normų akto rūšis;
atskleisti, kas yra įstatymas, jo ypatybes;
aprašyti poįstatyminį aktą bei jo ypatybes.
Teisės teorijoje teisės šaltiniai - tai įtvirtintų, nustatytų ir išreikštų teisės normų oficiali forma, galiojanti valstybėje. Kitaip tariant, teisės šaltinis yra oficialūs valstybės dokumentai (įstatymai, poįstatyminiai aktai), kuriuose įtvirtintos teisės normos įgauna formalų apibrėžtumą ir visuotino privalomumo pobūdį. Jos garantuojamos valstybės prievartos priemonėmis.
Teisės istorijoje žinomi tokie pagrindiniai teisės šaltiniai: teisės paprotys; teisinis precedentas; norminės sutartys ir norminis teisės aktas. (P. Čiočys, 2002).
Teisės paprotys – tai istoriškai susiformavusi dėl žmonių tam tikrų veiksmų, dažno pasikartojimo, valstybės sankcionuota visuotinai privaloma elgesio taisyklė. Reikia pabrėžti, kad valstybė pripažįsta ne visus, o tik tuos papročius, kurie atitinka visuomenės interesus ir valstybės valią tam tikrame raidos etape. Dažniausiai teisės papročiai kaip teisės šaltiniai buvo naudojami senovėje bei viduramžiais ir sudarė vadinamąją paprotinę teisę.
Šiuolaikinės teisės raida perima teisės papročius, ypač besiformuojančius rinkos ekonomikos srityje. Ir naujame Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse numatyta, kad įstatymų arba sutarčių nustatytais atvejais civiliniai santykiai reguliuojami pagal papročius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis20.13 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normu taikymo aktas ir jo rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais