Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Mokesčių administravimas (2)

Mokesčių administravimas (2)

  
 
 
1234567
Aprašymas

Mokesčių administravimo esmė ir kryptys. Mokesčių administravimo tradicijos Lietuvoje. Mokesčių administravimo kultūros formavimasis.

Ištrauka

Valstybei, kaip visuomenės politinei organizacijai, vykdančiai tam tikras funkcijas, būtini finansiniai ištekliai šioms funkcijoms realizuoti. Pagrindinis valstybės funkcijų finansavimo šaltinis – valstybės biudžetas. Mokesčiai, yra pagrindinis valstybės pajamų formavimo būdas. Mokesčiais į biudžetą surenkamos lėšos yra skiriamos valstybės funkcijoms vykdyti. Surinktų į biudžetą lėšų dydis priklauso nuo daugelio veiksnių: mokesčių mokėtojų ekonominės padėties, apmokestinamo objekto, apmokestinimo tarifų, taikomų lengvatų, mokesčių mokėtojų teisinės sąmonės. Tačiau vienas iš pagrindinių veiksnių yra mokesčių surinkimas (administravimas).
Mokesčių administravimas plačiąja prasme – tai kompetentingų valstybės (savivaldybės) institucijų ir jų taikomų priemonių sistema siekiant nustatyti ir surinkti mokesčius. Šia prasme mokesčių administravimas apima įvairių valstybės institucijų praktinę veiklą priimant ir įgyvendinant mokesčių įstatymus. Mokesčių administravimas siaurąja prasme – tai mokesčio administratoriaus teisių ir pareigų bei mokesčio mokėtojo teisių ir pareigų įgyvendinimas, mokesčio apskaičiavimas, sumokėjimas ir išieškojimas, atsakomybės už netinkamą mokesčio apskaičiavimą ir mokėjimą taikymas, mokesčio paskirstymas, informacijos mokesčių mokėtojams teikimas.
Reikia pripažinti, kad Mokesčių administravimo įstatymas 1995 m. birželio 28 d. kaip ir daugelis kitų mokesčių įstatymų, buvo priimtas gana seniai. Visi įstatymai buvo keičiami atsižvelgiant į valstybėje vykstančias permainas. Didelė įstatymų pakeitimų dalis apsiribodavo galiojančių įstatymų taisymais bandant pritaikyti juos prie esamos padėties. Dėl nuolat daromų pataisų įstatymai ilgainiui prarado savo struktūrą, tapo neaiškūs ir painūs. Turint tokius įstatymus, negalima tikėtis didelio mokesčių administravimo efektyvumo. Todėl buvo priimtas naujas mokesčių administravimo įstatymas 2004 m. balandžio 13 d., kuriuo aš ir remsiuosi šiame darbe.
Vienas svarbiausių mokesčių teisės aktų Lietuvoje yra 2004 m. balandžio 13 d. Lietuvos Respublikos Seimo priimtas Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymas. Šiuo įstatymu buvo siekiama padėti mokesčių mokėtojui laiku ir teisingai sumokėti mokesčius bei priderinti mokesčių administravimo būdus ir metodus prie Vakarų šalių mokesčių administravimo standartų. Mokesčių administravimo įstatyme nauja buvo ne tik tai, kad jis nustatė mokesčių administratoriaus bei mokesčių mokėtojų teises ir pareigas, mokesčių apskaičiavimo ir mokėjimo tvarką, mokesčių bei su jais susijusių lėšų išieškojimo bei ginčo tvarką, bet ir pagrindines mokesčių teisės sąvokas, kurios iki tol niekur nebuvo apibrėžtos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Dydis15.71 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu administravimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais