Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normos (4)

Teisės normos (4)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Teisės normos. Teisės normų rūšys. Teisės norma ir norminis teisės aktas. Teisės normų galiojimas laiko atžvilgiu. Teisės normų galiojimas teritorijos atžvilgiu. Teisės normų galiojimas asmenų atžvilgiu.

Ištrauka

Teisės moksle yra skirtingų teisės sampratų (normatyvinė, sociologinė (sociotarinė), etatistinė ir kt.). Teisės taikymui ir kitoms teisės įgyvendinimo formoms didžiausią reikšmę turi teisės kaip normų sistemos samprata.
Visų norminių teisės aktų galiojimas turi tam tikras laiko, erdvės ir asmenų rato, kuriems jie skirti, ribas. Nustatyti jas yra labai svarbu, nes su jomis susijęs ir jų lemiamas, kai būtina, esančių šiuose aktuose bendrai privalomų normų taikymas. Klausimas, kada normą reikia taikyti ir nuo kurio laiko jau nereikia, labai svarbus praktiniame gyvenime.
Darbo tikslas: supažindinti su teisės normomis bei jų galiojimu laiko, teritorijos bei asmens atžvilgiu.
Darbo uždaviniai:
Aptarti teisės normas;
Aptarti teisės normų rūšis;
Aptarti teisės normų santykį su norminiais teisės aktais;
Aptarti teisės normų galiojimą laiko, teritorijos bei asmens atžvilgiu.
Teisė susideda iš teisės normų, kurios yra pirminis jos elementas. Žodis norma lotynų kalboje reiškia taisyklę.
Elgesio taisyklės, kurios reguliuoja santykius tarp žmonių, visuomeninių ir kitų organizacijų, vadinamos socialinėmis normomis. Pagal visuomeninių santykių reguliavimo sferą socialinės normos skirstomos į teisės, moralės, papročių, tradicijų, politines, ekonomines, visuomeninių organizacijų ir kitas normas.
Labiausiai paplitusi socialinių normų rūšis yra teisės norma. Ji yra bendra taisyklė, veikianti nepertraukiamai laiko, bet kurios asmenų grupės atžvilgiu. Stasys Vansevičius teigia, kad teisės norma, vadinamoji bendroji elgesio taisyklė, yra nustatyta arba sankcionuota valstybės ir saugoma nuo pažeidimų valstybės prievartos priemonėmis. Taip pat autorius teigia, kad norma yra taisyklė, orientuota į ateitį. Skirtingai nuo komandų, paliepimų, potvarkių konkrečiais klausimais, norma adresuota ne pavieniam asmeniui, o visai asmenų grupei. Normos galiojimas nesibaigia jos įvykdymu, nes ji skirta neribotam skaičiui atvejų. Pritaikyta visuomeniniams santykiams ir pasibaigus žmonių elgesiui, ji toliau galioja.
Stasys Vansevičius teisės normų paskirtį išreiškia šiais punktais:
Teisės norma yra bendrojo pobūdžio. Ji nustato tipinius gyvenimo situacijų bruožus, rūšinius požymius visuomeninių santykių ir jų dalyvių, kurių elgesį ji reguliuoja. Pati taisyklė išreikšta bendrąja forma, kaip elgesio modelis. Bendrąja forma nustatytos ir prievartos priemonės, taikytinos jos pažeidimams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis19.8 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normos (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais