Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Antstoliai: funkcijos ir teisinis statusas

Antstoliai: funkcijos ir teisinis statusas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Kas yra antstolis? Antstolio įgaliojimų sustabdymas. Antstolio įgaliojimų pasibaigimas. Antstolių funkcijos ir kita veikla. Antstolių kontrolė.

Ištrauka

Jau nuo senų senovės žmonės skolindavo pinigus. Šiais laikais tai taip pat daroma, tik ar visada skola grąžinama skolintojui? Žmonės, norėdami atgauti skolas kreipiasi į antstolius. Skolų išieškojimas tai tik viena iš daugelio paslaugų, kurias teikia antstoliai. Per devynis šių metų mėnesius antstoliai išieškojo beveik 135,78 mln. litų skolų. Tai 30,6 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Skaičiai rodo, jog skolų išieškojimo mastas didėja, todėl ir antstolių darbas tampa vis svarbesnis. Šiuo metu Lietuvoje dirba 124 antstoliai. Tarp jų - 52 vyrai ir 72 moterys. 5 antstolių vietos laisvos, nes teisingumo ministro nustatytas antstolių skaičius - 129. Kiekvienam antstoliui teko vidutiniškai 1,1 mln. litų išieškota skola. Dabartiniai teismo antstoliai nuo 2003 metų pradžios tapo privačiais antstoliais. Šis žingsnis buvo ženklas siekiant pagerinti skolų išieškojimo mastą.
Šiame referate apžvelgtos pagrindinės antstolių funkcijos, teikiamos paslaugos, jų teisinis statusas. Rašant darbą buvo naudotasi internetiniais šaltiniais, teisės aktais ir kita teisine literatūra.
Antstolis - tai valstybės įgaliotas asmuo, kuriam valstybė suteikia vykdomųjų dokumentų vykdymo, faktinių aplinkybių konstatavimo, dokumentų perdavimo ir kitas įstatymų nustatytas funkcijas.
Antstolius Lietuvos Respublikos antstolių įstatyme numatyta tvarka skiria ir atleidžia teisingumo ministras. Teisingumo ministras taip pat nustato antstolių skaičių. Antstoliai, atlikdami savo funkcijas, privalo vadovautis antstolių veiklos teisėtumo, kooperacijos ir demokratiškumo, taip pat civilinio proceso principais. Antstolis privalo sąžiningai atlikti profesines pareigas, neatskleisti profesinės veiklos metu jam paaiškėjusių asmeninio gyvenimo aplinkybių, saugoti komercines ir kitas įstatymų saugomas paslaptis. Vykdydamas vykdomuosius dokumentus, antstolis privalo imtis visų teisėtų priemonių tinkamai apginti išieškotojo interesus, nepažeisdamas kitų vykdymo proceso dalyvių teisių bei teisėtų interesų. Antstoliai yra nepriklausomi ir savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos antstolių įstatymu bei kitais įstatymais, kitais teisės aktais taip pat Antstolių profesinės etikos kodeksu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Dydis17.33 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Turinys [speros.lt].doc
Microsoft Word Antstoliai funkcijos ir teisinis statusas [speros.lt].doc
Microsoft Word titulinis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais