Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Prokuratūros sistema ir struktūra. Generalinis prokuroras, Generalinės prokuratūros kolegija

Prokuratūros sistema ir struktūra. Generalinis prokuroras, Generalinės prokuratūros kolegija

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įžanga. Prokuratūros atsiradimas. Prokuratūros vieta teisėsaugos institucijų sistemoje. 2003m. gegužės 1d. patvirtintas naujas Prokuratūros įstatymas. Prokuratūros reorganizacija. Prokuratūros sistema ir struktūra. Generalinė prokuratūra. Generalinės prokuratūros struktūra. Generalinės prokuratūros funkcijos. Generalinis prokuroras. Kas gali būti prokuratūros pareigūnais. Generalinio prokuroro skyrimo tvarka. Generalinis prokuroras atleidžiamas iš pareigų. Prokurorų teisės ir pareigos. Generalinės prokuratūros kolegija. Išvados.

Ištrauka

Šio kursinio darbo temą "Prokuratūros sistema ir struktūra.Generalinis prokuroras, Generalinės prokuratūros kolegija" pasirinkau todėl, kad šiuo metu Lietuvoje ši tema yra labai aktuali, nes Lietuvoje yra didelis nusikalstamumas. Nusikalstamumas kelia pavojų ne tik konkrečiam asmeniui, bet kenkia visos šalies socialinei, ekonominiai, teisiniai raidai, paneigia svarbiausius bendruomenės santykius. Todėl demokratinėje teisinėje valstybėje veiksmingai nusikaltimų prevencijai ir kontrolei turi būti skiriamas nuolatinis dėmesys.
Teisėsaugos institucijos- tai savarankiška valstybės aparato dalies ar nepriklausomų asmenų, kuriems valstybė patikėjo vykdyti jai priklausančias tam tikras funkcijas, veikla įgyvendinant specifines teisės apsaugos ir tinkamo jos įgyvendinimo funkcijas.
Pati esu studentė ir studijuoju teisę, tad manu, kad iš teisėsaugos institucijų viena iš svarbiausių valstybės institucijų yra prokuratūra. Norint gerai pažinti prokuratūra reikia gerai išnagrinėti įstatymus. Naujas prokuratūros įstatymas patvirtintas 2003m. gegužės 1d. Įstatymą sudaro vienuolika skirsnių: bendrosios nuostatos; prokuratūros statutas,sandara,funkcijos ir veiklos pagrindai; prokurorų statusas ir kompetencija; prokuratūros vadovai;priėmimas į tarnybą prokuratūroje; prokurorų tarnybos ypatumai; prokurorų skatinimas,tarnybiniai nusižengimai ir atsakomybė; prokuroro atleidimas iš tarnybos; prokurorų socialinės garantijos; prokurorų asmens apsaugos priemonės; baigiamosios nuostatos.
Prokuratūra- tai teisminės valdžios dalis, kuri mūsų gyvenime vaidina didelį vaidmenį. Lietuvoje yra 57 prokuratūros, kurios mus apsaugo nuo įstatymų pažeidėjų. Prokuratūroms vadovauja prokurorai, kurie kontroliuoja prokuratūros pareigūnų veiklą.
Prokuratūra {lot. procuro- rūpinuosi, valdau},valstybės organas,atliekantis įstatymų vykdymo priežiūrą.
Prokuratūra atsirado XIII amžiuje Prancūzijoje (Rusijoje 1722m.). Tarybinė prokuratūra įkurta 1922m., 1924m. sudaryta TSRS Aukščiausiojo teismo prokuratūra. 1933m. TSRS prokuratūros organai sujungti, o jau 1936m.- centralizuotai.
Lietuvoje prokuratūra, kaip įstatymų laikymosi priežiūros organas, ėmė veikti 1840m., įsigaliojus Lietuvoje Rusijos įstatymams. Lietuvoje buržuazinėje valstybėje prokuratūros iš pradžių buvo prie apygardos teismų ir Vyriausiojo tribunolo. Iki 1933m. prokurorai buvo vadinami valstybės gynėjais,prokurorų padėjėjai- valstybės gynėjų padėjėjais.1933m. atsirado prokuratūros atsirado ir prie Apeliacinių rūmų. Prokurorus ir jų padėjėjus, teisingumo ministrui pasiūlius, skyrė Respublikos Prezidentas,visam prokuratūros darbui vadovavo teisingumo ministras( kaip vyriausiasis prokuroras). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Dydis23.96 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prokuraturos sistema ir struktura. Generalinis prokuroras Generalines prokuraturos kolegija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais