Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Draudimo teisės dalykas ir metodas

Draudimo teisės dalykas ir metodas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Draudimo teisinių santykių reguliavimo dalykas. Draudimo teisinio reguliavimo metodas. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena diena norime ar nenorime susiduriame su įvairiausiomis teisės normomis. Vienos teisės normos yra palankios mums, o kitos nepalankios. Visa teisė yra suskirstyta į baudžiamąją, konstitucinę, administracinę, finansų, darbo, draudimo ir t.t. Kiekviena teisės norma turi tik jai įstatymo leidėjo numatytą individualią socialinę paskirtį – reglamentuoti tam tikrą visuomeninį santykį. Teisės teorijoje šis santykis vadinamas teisinio reglamentavimo objektu. Savo ruožtu teisinio reglamentavimo objekto prigimtis sąlygoja teisės normos turinio ir formos ypatumus. Todėl praktikoje taikant teisės normas pirmiausia būtina mokėti įvertinti konkrečių santykių prigimtį ir į tai atsižvelgiant pasirinkti tinkamą, tik šiems santykiams reglamentuoti įstatymų leidėjo skirtą teisės normą. Taigi taikant draudimo teisės normas pirmiausia reikia nustatyti, kuriai teisės šakai priskirtas atitinkamos santykių rūšies reglamentavimas – civilinei teisei ar kitai teisės šakai. Be to, būtina ne tik teisingai pasirinkti taikomos teisės normas, bet ir tinkamai jas interpretuoti atsižvelgiant į jų sisteminius ryšius bei vietą teisės struktūroje.
Draudimo teisiniai santykiai reguliuojami įvairiais teisiniais norminiais aktais. Ypatingą vietą šių santykių reguliavime užima įstatymai. Draudimas yra vienas iš civilinės teisės institutų, o Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas; apibrėžia pagrindines draudimo teisės normas. Pagal Civilinio kodekso normas priimami specialieji įstatymai, reguliuojantys draudimo teisinius santykius. Šių įstatymų pagrindu nustatytos kompetencijos ribose valstybinio valdymo organai Vyriausybe, Finansų ministerija - priima poįstatyminius, draudimo veiklą reglamentuojančius teisės aktus.
Darbe aptarsiu draudimo teisės reguliavimo dalyką ir metodą, o taip, kad draudimo teisiniai santykiai yra civilinės teisės dalykas, darbe plačiai nagrinėsiu civilinės teisės teorinius pagrindus.
Kiekviena teisės šaka turi santykinai atribotą teisinio reguliavino dalyką ir reguliavimo metodą. Draudimas yra vienas iš civilinės teisės institutu, todėl draudimo teisės dalykas yra civilinio teisinio reguliavimo dalykas, kuris rodo kokius visuomeninius santykius reguliuoja civilinė teisė.
Lietuvos Respublikos Civilinio Kodekso 1 str. sakoma, kad šis Kodeksas reguliuoja turtinius santykius ir su jais susijusius asmeninius neturtinius santykius, susiklostančius tarp fizinių asmenų, juridinių asmenų ar organizacijų, neturinčių juridinio asmens statuso. Įstatymų numatytais atvejais Kodeksas taip pat reguliuoja ir kitokius asmeninius neturtinius santykius (nesusijusius su turtiniais). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis12.01 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Draudimo teises dalykas ir metodas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais