Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Sąjungos (ES )teisės sistema (3)

Europos Sąjungos (ES )teisės sistema (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Europos Sąjungos teisės sistema. Europos Sąjungos (ES) teisės prigimtis ir pagrindiniai jos šaltiniai. Europos Sąjungos teisės prigimtis. Pagrindiniai Europos Sąjungos teisės šaltiniai. Antrinės teisės aktų rūšys. Reglamentai. Direktyvos. Sprendimai. Nuomonės ir rekomendacijos. Europos Sąjungos šaltiniai Konstitucijos projekte. Išvados. ETT įtaka teisės sistemai. TT kompetencija ir priimamų sprendimų įtaka. Tiesioginiai ieškiniai. Netiesioginiai ieškiniai. TT kompetencija Antro ir Trečio ramsčio ribose. TT padėtis Europos konstitucijos projekte. Išvados. Europos Sąjungos (ES) bendrieji teisės principai. Bendrijos preferencija. Nediskriminacija. Lyčių diskriminacija. Proporcingumas. Teisėti lūkesčiai ir teisinis tikrumas. Procesinės teisės ir privatumas. Nuosavybės teisės. Gero administravimo principai. Bendrųjų bendrijos principų naudojimas. Išvados.

Ištrauka

Europos Bendrijos teisė – tai teisinė santvarka, kuri veikia ne tik tarp valstybių, bet ir kaip bendra valstybėms narėms teisė. Formaliai Europos Bendrijos teisę galima būtų vertinti kaip tarptautinės teisės rūšį, tačiau jos turinys, priemonės ir šaltiniai daro ją išskirtine, atskira teisine santvarka. Europos Sąjungos teisė – tai savarankiška teisinė sistema sui generis.
Savo darbe aš trumpai aptariu Europos Sąjungos teisės prigimtį, jos pagrindinius šaltinius, bei Europos Sąjungos Konstitucijos projekto naujoves.
Rašydama darbą naudojausi A. Tatham, W. Cairns, Žalimo knygomis, tiek norminiais aktais.
Europos Sąjungos teisės prigimtis.
Europos Bendrijos formavimosi pradžia – trys sutartys, kurių pagrindu buvo įsteigtos Europos bendrijos: Europos Anglies ir Plieno Bendrija, Europos Atominės energijos bendrija ir Europos Ekonominė Bendrija. Remiantis šiomis tarptautinėmis sutartimis buvo įkurtos institucijos, pagal tarptautinę teisę turinčios atskirą teisinį subjektiškumą, taip pat sukurta savarankiška teisės sistema. Kurioje minėtos institucijos, valstybės narės bei jų piliečiai turi savo teises ir pareigas. Teisė peržiūrėti bei aiškinti visą Bendrijos teisinę tvarką buvo suteikta Europos Teisingumo Teismui.
Taigi, Bendrijos teisė, nors egzistuojanti kaip atskira teisės sistema, nėra izoliuota nuo kitų teisės sistemų, o užima tarpinę padėtį tarp nacionalinės ir tarptautinės teisės.
Tačiau, nors ir grindžiama sutartimis, sudarytomis pagal tarptautinę teisę, Bendrijos teisė yra smarkiai nutolusi nuo tarptautinės teisės. Esminė tokio skirtumo priežastis glūdi dviejų teisinių sistemų skirtinguose tiksluose: tarptautinė teisė yra susijusi su konfliktų tarp skirtingų valstybių įstatymų sprendimu, o Bendrijos teisė yra skirta integracijai tarp valstybių narių skatinti. Jos teisė išreiškia labiau išplėtotą teisinę tvarką nei ta, kuri egzistuoja pagal tarptautinę teisę. Bendrijos sutartys žengia toliau nei tradicinės tarptautinės sutartys ir sukuria tiesioginius teisinius padarinius (valstybėse narėse fiziniams ir juridiniams asmenims tiesiogiai suteikia teises bei nustato pareigas). Tai paskatino Europos Teisingumo Teismą padaryti išvadą, kad Europos Bendrijos teisė yra taisyklių sistema, įgalinanti vadinti šią teisę nauja teisine tvarka, atskira ir skirtinga nuo tarptautinės teisės. Tai savarankiška teisės sistema sui generis.
Todėl, Bendrijos teisė, nors ir kildinama iš tarptautinės teisės, neturi visų pastarosios savybių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis28 puslapiai 
Dydis37.59 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos sajungos teises sistema (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 28 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais