Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinė atsakomybė

Teisinė atsakomybė

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Socialinė atsakomybė, jos rūšys, požymiai. Teisinės atsakomybės samprata, jos požymiai. Teisinės atsakomybės atsiradimo pagrindai. Teisės pažeidimas – kaip vienas iš teisinės atsakomybės pagrindų. Pozityviąją teisinę atsakomybę, jos paskirtis, požymiai. Negatyvioji teisinė atsakomybė ir jos rūšys. Negatyviosios teisinės atsakomybės tikslai ir funkcijos. Teisinės atsakomybės principai. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Teisinė atsakomybė – aktuali ir įdomi tema, nes kiekvienas žmogus savo gyvenime vienaip ar kitaip susiduria su atsakomybe. Teisinė atsakomybė – tai tik viena iš socialinės atsakomybės rūšių. Be šios atsakomybės yra ir moralinė, dorovinė, politinė atsakomybė. Tačiau teisinė atsakomybė užima išskirtinę vietą šioje socialinės atsakomybės sistemoje, nes kilus teisinei atsakomybei žmogaus poelgiai yra vertinami visuotinai ir už juos gali būti taikomos valstybės prievarta garantuojamos poveikio priemonės.
Savo darbe aš aptarsiu socialinės atsakomybės sampratą, jos rūšis. Tačiau pagrindinis mano dėmesys bus skirtas teisinei atsakomybei. Teisinė atsakomybė – tai vienas iš svarbiausių teisės institutų. Teisinėje literatūroje nėra vieningo požiūrio į šį teisės institutą: vieni pripažįsta tik negatyviąją teisinę atsakomybę, kiti išskiria ir pozityviąją teisinę atsakomybę . Aš aptarsiu abu šiuos požiūrius, tačiau didesnė mano darbo dalis bus skirta negatyviajai ( dar kitaip vadinamai retrospektyviajai ) teisinei atsakomybei. Savo darbe aš aptarsiu sąlygas, kurios yra būtinos, kad teisinė atsakomybė galėtų atsirasti ir išsamiai aptarsiu teisės pažeidimą – vieną teisinės atsakomybės atsiradimo pagrindų, dėl kurio teorijoje yra susiformavusi vieninga nuomonė. Mano manymu svarbu aptarti ir šio teisės instituto – teisinės atsakomybės paskirtį, tikslus bei funkcijas. Teisinės atsakomybės realizavimas yra pagrįstas įvairiais principais. Teisinės atsakomybės principai – tai vertybės, nuostatos, kurios egzistuoja objektyvioje tikrovėje, ir kuriomis yra grindžiama teisinė atsakomybė. Savo darbe aš jiems skirsiu nemažai dėmesio.
Atsakomybė - įvairi žmogaus veiklos kontrolė priimtų normų ir taisyklių laikymosi požiūriu.
Šis terminas dažnai sutinkamas mūsų gyvenime. Teorijoje atsakomybės turinys suprantamas, kaip :
- teisių ir pareigų įgijimas kokiai nors veiklai įgyvendinti, vadovaujant reikalams;
- būtinumas, pareiga atsakyti už savo elgesį, veiksmus.
Svarbiausias dalykas, kuris atspindi "atsakomybės" esmę yra teisių ir pareigų įgijimas konkrečiai veiklai. Jei nėra teisių ir pareigų, tai negali būti ir atsakomybės. Kitas svarbus dalykas, kuris taip pat atspindi "atsakomybės" esmę yra tų teisių ir pareigų realizavimas savo veiksmuose. Teorijoje yra išskiriamas ir trečias svarbus momentas – tai būtinumas atsakyti už savo teisių ir pareigų realizavimą savo konkrečiuose veiksmuose..
Atsakomybė yra ypatingas socialinės kontrolės institutas, nustatantis visuomeninių santykių subjektų teises ir pareigas, patikint jam atlikti tam tikrus reikalus ir iš to kylančias socialines – teisines pasekmes.
Atsakomybės sampratoje yra išskiriami du aspektai: retrospektyvus ir perspektyvus . Retrospektyvus reiškia, kad atsakomybė kyla už praeityje atliktus veiksmus. Perspektyvus aspektas reiškia , kad atsakomybė yra nukreipta į ateitį ( už kokius nors veiksmus, kurie dar nėra atlikti ), kaip įsipareigojimo jausmas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis22.65 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisine atsakomybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais