Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Įrangos nuomos sutarties teisinė analizė

Įrangos nuomos sutarties teisinė analizė

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Įrangos nuomos sutarties samprata. Sutarties objektas ir kaina. Įrangos perdavimas ir priėmimas. Įsipareigojimai. Nuomotojo įsipareigojimai. Nuomininko įsipareigojimai. Kiti įsipareigojimai. Atsiskaitymo tvarka. Sutarties galiojimo terminas ir jos nutraukimo tvarka. Nenugalima jėga. Juridiniai šalių adresai ir parašai. Išvados.

Ištrauka

Aktualumas. Kasdieniniame gyvenime dažnai susiduriame su įvairių sutarčių sudarymu. Viena iš populiariausių sutarčių – nuomos sutartis. Nuomos sutarties objektas gali būti transporto priemonė, gyvenamosios ir negyvenamosios patalpos, įranga, statiniai, įmonės, žemė. Nuomininkas naudojasi turtu ir moka už tai nuomos mokestį.
Be to kartais yra daug ekonomiškiau nuomoti tam tikrą įrangą, o ne ją pirkti, ypač jei ji reikalinga palyginti trumpam terminui.
Šiame darbe nagrinėjama nuomos sutartis susijusi su statybai skirta įranga.
Darbo tikslas – susipažinti ir išanalizuoti įrangos nuomos sutartį.
Šio darbo uždaviniai yra tokie:
1) aptarti pasirinktą komercinę sutartį;
2) konkrečiai išanalizuoti kiekvieną jos punktą;
3) aptariant sutartį remtis teisės aktais;
4) darbo pabaigoje pateikti išvadas.
Pagal CK 6.477 straipsnio 1 dalį nuomos sutarties samprata tokia: "Pagal nuomos sutartį viena šalis (nuomotojas) įsipareigoja duoti nuomininkui daiktą laikinai valdyti ir naudotis juo už užmokestį, o kita šalis (nuomininkas) įsipareigoja mokėti nuomos mokestį."
Jeigu sutarties terminas ilgesnis kaip vieneri metai, tai forma turi būti rašytinė.
Sutartis yra vienas iš prievolės atsiradimo pagrindų.
Civilinio kodekso 6.156 straipsnyje įtvirtintas sutarties laisvės principas. Čia reglamentuojama, jog šalys turi teisę laisvai sudaryti sutartis ir savo nuožiūra nustatyti tarpusavio teises bei pareigas, taip pat sudaryti tokias sutartis, kurios konkrečiai nenumatytos Kodekse, tačiau neprieštarauja įstatymams. Šalys yra laisvos tiek, kiek jos nepažeidžia imperatyviųjų teisės normų.
Sutarties šalimis gali būti ir juridiniai, ir fiziniai asmenys. Juridiniai asmenys paprastai sutartis sudaro per atstovus, kurie veikia juridinio asmens steigimo dokumentų arba specialaus įgaliojimo pagrindu.
Sutartis yra dviejų ar daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti civilinius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui ar asmenims atlikti tam tikrus veiksmus (arba susilaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo), o pastarieji įgyja reikalavimo teisę (CK 6.154 straipsnis 1 dalis).
Pagal CK 6.530 1 dalį įrangos nuomos samprata tokia: "Pagal (pastatų, statinių ar) įrenginių nuomos sutartį nuomotojas įsipareigoja už užmokestį perduoti nuomininkui laikinai valdyti ir naudoti arba laikinai naudoti pastatą, statinį ar įrenginį, o nuomininkas įsipareigoja mokėti nuomos mokestį." ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis14.16 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Irangos nuomos sutarties teisine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais