Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Pilietinės visuomenės kultūra ir tradicijos vaidmuo

Pilietinės visuomenės kultūra ir tradicijos vaidmuo

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Kultūriniai pilietinės visuomenės aspektai. Bendras kultūros kontekstas. Pilietinės visuomenės samprata. Tradicijos samprata ir jos vaidmuo. Pilietinės visuomenės kultūra. Pilietinės visuomenės teisinė kultūra. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Socialinei ir ūkiniai raidai vis didesnę reikšmę turi šiuolaikinė kultūros politika, kryptingiau orientuota į visuomenės kūrybiškumo puoselėjimą, tautos bei krašto tapatybės kūrimą ir išsaugojimą.
Kultūra atlieka įvairias socialines funkcijas, kurias skatina pagrindiniai pilietinės visuomenės poreikiai: pirmiausia būtinybė spręsti konkrečias žmonių socializacijos, jų integracijos ir konsolidacijos problemas; tenkinti individualių ir grupės žmonių interesus; sudaryti sąlygas žmogaus kūrybinių galių ir veiklos formų sklaidai. Svarbiausios kultūros funkcijos yra socializacijos (perimti kolektyvinės visuomenės patirtį, socialines normas, kultūros vertybes ir simbolius tos visuomenės, kurioje jie gyvena), inkultūracijos (perimti anksčiau gyvavusios kultūros elementus, būdingus gimtajai kultūrai), integracijos (palaikyti žmonių vienybę, saugoti sukauptą socialinę ankstesnių kartų patirtį ir ja remtis), kūrybinė (atskleisti naujas vertybes, žinias, tradicijas, atnaujinti įsigalėjusias kultūros vertybes ir simbolius), pažintinė (susisteminti ir perteikti žinias), komunikacijos, informacijos, vertybinė ir kitos funkcijos.
Būtina įveikti išlikusį kultūros politikos uždarumą, išplėsti jos dėmesio ir įtakos lauką, paversti ją integralia bendrosios šalies politikos dalimi, laiduoti tautos ir krašto kultūros tęstinumą, jos tapatybės išsaugojimą ir nuolatinį kūrimą, puoselėti šios kultūros atvirumą. Taip pat stiprinti visuomenę integruojantį gyvos tradicijos vaidmenį, remtis krašto kultūrine ir pilietine tradicija. Tradicija – tai praeities egzistavimas dabartyje, aktualizuota praeities kultūra, būdas pritaikyti praeities patirtį dabarties reikmėms.
Darbo objektas: pilietinės visuomenės kultūra.
Darbo tikslas: atskleisti pilietinės visuomenės kultūros ypatybes bei tradicijos vaidmenį.
Darbo uždaviniai:
1. apibrėžti pilietinės visuomenės sampratą;
2. apibrėžti kultūros sampratą;
3. pateikti pilietinės visuomenės kultūros ypatumus;
4. atskleisti tradicijos vaidmenį.
Darbo metodai:
mokslinės literatūros analizė;
periodinių leidinių analizė.
Teorinis darbo reikšmingumas – susisteminti įvairių autorių pateiktas mintis apie pilietinę visuomenę, jos kultūrą bei tradicijos vaidmenį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis17.73 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pilietines visuomenes kultura ir tradicijos vaidmuo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
Pasidalink su draugais