Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Visuomenės vaidmuo nusikalstamumo prevencijoje

Visuomenės vaidmuo nusikalstamumo prevencijoje

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Nusikalstamumo prevencijos sąvoka. Visuomenės vaidmuo nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės srityje. Nusikalstamumo prevencijos kryptys. Visuomenės bendradarbiavimo nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės srityje iniciatyvos. Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) Tarptautinis Alternatyvusis Teismas. Ugdymo įstaigų vaidmuo nepilnamečių nusikalstamumo prevencijos veikloje. Specializuoti klubai ir jų vykdomos prevencijos programos. Nusikaltimų internete prevencija. Nusikaltimų degalinėse prevencija. Nusikalstamumo prevencija Vokietijoje. Visuomenės vaidmuo nusikalstamumo prevencijos veikloje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Išvados.

Ištrauka

Dauguma žmonių šiandien nori gyventi teisingoje, ramioje ir saugioje visuomenėje. Sėkmingai nusikaltimų prevencijai ir gyventojų saugumui užtikrinti šiandien reikalingos radikalios permainos visose mūsų socialinio, ekonominio, teisinio, organizacinio, kultūrinio gyvenimo bei informacijos srityse. Jos būtinos ir teisėsaugos institucijų, ir kitų nusikaltimų prevenciją vykdančių institucijų veikloje. Ypač svarbu sudaryti reikiamas sąlygas ir užtikrinti, kad kiekviena institucija ir kiekvienas pareigūnas gerai ir sąžiningai atliktų tas funkcijas bei pareigas, kurios yra pavestos įstatymų ar kitų teisės aktų. Bet lemiamas vaidmuo ir atsakomybė už viešąją tvarką, gyventojų saugumą, nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją miestuose ir rajonuose tenka ne tik teisėsaugos ir kitoms nusikaltimų prevenciją vykdančioms institucijoms, bet ir pačiai visuomenei. Nusikaltimų prevencijos sėkmę lemia daugelis aplinkybių. Ši sėkmė daug priklauso nuo pareigūnų kvalifikacijos, teorinių žinių ir praktinės patirties, gerų norų nuolat tobulėti. Šiame darbe būtina turėti kompleksinių žinių ir ne vien apie teisę, bet ir apie nusikaltimų priežastis, jų prevenciją, sudėtingą reabilitacinį darbą su įvairių kategorijų teisės pažeidėjais, socialinę–teisinę pagalbą nusikaltimų aukoms. Bet didelę reikšmę turi ir nuoseklus pastovus darbas su visuomene, greitas reagavimas į jos poreikius ir sugebėjimas pasitelkti gyventojus į pagalbą ten ir tada, kada reikia. Tik tuomet galima kalbėti apie efektyvų policijos ir visuomenės bendradarbiavimą, pilietinę savisaugos iniciatyvą ir konkrečius bendradarbiavimo rezultatus.
Taigi šio rašto darbo objektas: visuomenės atliekamas vaidmuo nusikaltimų prevencijos darbe.
Šio darbo uždaviniai: apžvelgti Lietuvoje vykdomų nusikalstamų veikų prevencijos programas, kurios vykdomos tam tikrų visuomenės grupių, pateikti Vokietijos ir JAV patirtį visuomeninės bendradarbiavimo nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės srityje. Taigi šio darbo tikslas apžvelgti visuomenės vaidmenį nusikalstamumo prevencijos veikloje.
Rėmiausi teoriniu ir lyginamuoju metodais. Buvo nagrinėjama tiek Lietuvos, tiek JAV ir Vokietijos nusikalstamumo prevencinė medžiaga {Konstancos universiteto Kriminologijos ir kriminalistikos instituto medžiaga}, internetinių puslapių duomenimis, periodika.
Čia tik trumpai supažindinau su darbo tikslais ir uždaviniais. Plačiau tai nagrinėjama šiame rašto darbe. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis24.6 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Visuomenes vaidmuo nusikalstamumo prevencijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais