Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės ir valstybės santykis

Teisės ir valstybės santykis

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Teisės ir valstybės sąveika. Valstybės ir teisės santykis. Teisės ir valstybės santykis ir teisės samprata. Valstybės įtaka teisei. Teisės įtaka valstybei. Teisinė valstybė. Termino "teisinė valstybė" reikšmė. Teisinės valstybės sąvoka. Du teisinės valstybės modeliai: formalusis ir turiningasis. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tikslas yra teisės ir valstybės santykio nagrinėjimas. Aptarsime pagrindinius valstybės funkcijas, teisės priklausomybę nuo valstybės, politinio režimo įtaką formuojant teisinius santykius.Išnagrinėsime teisinės valstybės sąvoka ir teisinės valstybės modelius. Aptarsime pagrindiniais teisinės valstybės funkcijas, problemas, kliūtis teisinei valstybei kurti. Taip pat nagrinėsiu teisės įtaką valstybei ir valstybės įtaką teisei.
Teisinė valstybė – tai konstitucinis valstybingumo idealas.Šiuolaikinė demokratinių valstybių teisinė sistema orientuojasi į pilietinę teisės sampratą ir teisinę valstybę. Valstybė šiandien turi įsiprasminti kaip politinė teisės įgyvendinimo organizacija: visa jos veikla orientuojama į žmogaus teisių apsaugos ir įgyvendinimo poreikius.Teisės šaltinį sudaro bendrosios žmogaus vertybės. Valstybė, nustatydama teises normas, riboja vieno asmens teisę tik tiek, kiek to reikia apsaugoti kito asmens teisę. Taigi matome, kad teisė ir valstybė yra dvi pradinės žmogaus civilizuotumo sąlygos.
Šiame darbe aš nesistengiau išspręsti pačios teisės – valstybės santykio problemos, nes griežtai atmetant atskiras teorijas ir pasirenkant vieną vienintelę, galima tik sukurti uždarą sistemą – nesugebančią vystytis. Reikia suprasti įvairias teorijas, atrasti jų privalumus ir trūkumus. Teisės ir valstybės santykio klausimas nėra vien teorinis. Jo praktinės reikšmės esmė yra ta, ar valstybė yra susaistyta teisės, ar valstybei ir jos valdymo organams galioja visuomenei nustatyta tvarka, ar valstybė gali savo nuožiūra šią tvarką keisti.
Rašant šį darbą teko susidurti su daugybę informacijos, prieštaringomis nuomonėmis.Bet dauguma autorių, nagrinėjančių teisės ir valstybės santykį sutiko, kad vienas pagrindiniu teisinės valstybės uždavinių – žmogaus teisių gynimas. Todėl vieną šio rašto darbo dalį paskyriau žmogaus teisių gynimui, nagrinėjau šiuolaikinės teisinės valstybės problemas, keliančias grėsmę žmogaus teisių apsaugai. Pagrindiniai šaltiniai, kuriais remdamasi rašiau šį darbą buvo A. Vaišvilos "Teisinės valstybės koncepcija Lietuvoje", S. Vansevičiaus "Valstybės ir teisės teorija"Vilnius 2000, P. Leono "Teisės enciklopedija", ir kiti. Kadangi mano pasirinkta tema yra gana plati teko apsiriboti pagrindiniais temos aspektais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis19.89 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises ir valstybes santykis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais