Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės reikalingumas individui

Teisės reikalingumas individui

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Teisės socialinio veiksmingumo taškai. Teisės funkcijos. Teisės ir laisvės santykis. Paklusnumo teisei fenomenas. Visuomenės interesai ir asmeninė autonomija. Žmogaus teisės ir jų istorinė raida. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslas yra pateikti teisės normų veikimo visuomenėje analizę. Siekiant šio tikslo, iškelti tokie uždaviniai: 1) atskleisti, kodėl ir kaip visuomenėje susiklosto socialinis reguliavimas, sieksime išskirti teisės socialinį veiksmingumą; 2) nustatyti kodėl individai jungiasi į pilietinę, arba politinę, visuomenę; 3) išanalizuoti kaip teisė veikia žmogaus siekimą tenkinti individualius poreikius ir kaip teisė veikia individo sprendimų priėmimo procesus.
Pagrindinis darbo objektas yra teisės socialinė svarba bei jos įtaka žmogiškajai veiklai, taip pat žmogaus teisių raida.
Darbe taip pat nagrinėjama kaip teisė įsitvirtina žmonių santykiuose. Darbe remiamasi metodologinio individualizmo nuostata, tai yra visuomeniniai dariniai laikomi ne savarankiškais, ne atskirai nuo individų egzistuojančiais subjektais, o individų veiklos išraiška. Dėl to nedaroma jokių išankstinių prielaidų apie visuomenės arba socialinio reguliavimo neišvengiamumą, o analizuojama, kaip jie kyla iš individualių pasirinkimų. Taip pat remiamasi racionalaus individo prezumpcija. Atspirties taškas analizėje yra racionalaus individo motyvacija susidūrus su kitu individu prigimtinės (ikireguliacinės) būklės aplinkoje.
Ruošiant darbą, bus remiamasi teisės teoretikų, filosofų - Dworkino R., Vaišvilos A., Loko Dž., Danišausko G. ir kt. – darbais.

Žmogus visuomet elgiasi racionaliai jo fizinių galimybių ribose. Individai yra savarankiškos, racionalios, veikiančios būtybės: jie turi savo protą, savo interesus ir jie jau turi tam tikras teises ir pareigas vienas kito atžvilgiu. Visos jos koncentruojasi aplink nuosavybės sąvoką, kuri apima teises į "savo paties asmenį" ir į turtą, įsigytą gamtos išteklius "susiejus su savo darbu". Visos šios teisės yra negatyvios ta prasme, kad vieno asmens teisių pripažinimas nereikalauja iš kito asmens jokių pozityvių veiksmų - jos reikalauja tik nesikišimo. Šie racionalūs individai jungiasi į pilietinę, arba politinę, visuomenę, tampa piliečiais grynai asmeninės naudos sumetimais - tik todėl, kad tikisi kolektyviniais, viešais, politiniais sprendimais, paremtais jungtine galia, garantuoti savo individualios laisvės bei nuosavybės saugumą: tam, kad visi kartu gintų savo gyvybes, laisves bei valdas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Dydis45.06 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises reikalingumas individui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais