Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Atsisakymas pripažinti arbitražinį susitarimą

Atsisakymas pripažinti arbitražinį susitarimą

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Sąvokos. Atsisakymas pripažinti arbitražinį susitarimą. Arbitražinio susitarimo forma. Ginčo arbitruotinumas. Arbitražinio susitarimo šalys. Kai kurie kiti atvejai. Ką vertėtų žinoti dėl arbitražinio susitarimo? Išvada.

Ištrauka

Kol kas komercinis arbitražas nėra Lietuvoje dažna alternatyva susidariusiems verslo ginčams spręsti, tačiau džiugu, kad po truputi jis populiarėja ir pas mus. Skirtingai nuo teismų, arbitražas yra lankstesnis – šalys gali susitarti dėl kalbos ir vietos, arbitrų skaičiaus bei jų skyrimo tvarkos, ginčams spręsti taikytinos teisės. Verslininkai gali naudotis arbitražo privalumais įrašę į sutartis rekomenduojamas arbitražines išlygas arba sudarę atskirą susitarimą dėl ginčo sprendimo arbitražu. Arbitražo sprendimai pripažįstami ir gali būti vykdomi daugiau nei 130 pasaulio valstybių
Jei šalys buvo sudariusios arbitražinį susitarimą, teismas turi atsisakyti nagrinėti ginčą. Tačiau toks reikalavimas nėra absoliutus. Jis nelaikomas absoliučiu nei tarptautiniuose šaltiniuose, nei valstybių teisinėje praktikoje. Esant tam tikroms sąlygoms nacionalinis teismas gali arbitražinio sprendimo ir nepripažinti.
Arbitražinis teismo sprendimas gali būti apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui su prašymu panaikinti arbitražo sprendimą. Skundą dėl arbitražinio sprendimo priėmimo reikia perduoti per 3 mėnesius. Arbitražinių susitarimų reikšmė priklauso nuo valstybėje vyraujančios teismų politikos dėl tarptautinio komercinio arbitražo daugelio valstybių teismai visus neaiškumus sprendžia tarptautinio komercinio teismo naudai.
Įstatymai nurodo tam tikrus atvejus kai gali būti atsisakyta pripažinti arbitražinį sprendimą. Savo pranešime aš pasistengsiu trumpai ir aiškiai išdėstys šiuos atvejus.
Arbitras - fizinis asmuo, ginčo šalių, jų susitarimu arba įstatymo nustatyta tvarka išrinktas ar paskirtas ginčui spręsti.
Arbitražas – ginčo sprendimo būdas, kai fiziniai ar juridiniai asmenys, remdamiesi susitarimu tarpusavio ginčui spręsti, kreipiasi ar įsipareigoja kreiptis ne į valstybinį teismą, o į jų susitarimu pasirinktą arba įstatymo nustatyta tvarka pasirinktą trečiąjį asmenį ar asmenis.
Arbitražinis teismas - nustatyta tvarka paskirtas arbitras ar arbitrai, gavę teisę spręsti šalių ginčą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Dydis13.59 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasVerslo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsisakymas pripazinti arbitrazini susitarima [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • M.Gaina
Pasidalink su draugais