Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Sutarčių teisė tarptautinėje teisės sistemoje

Sutarčių teisė tarptautinėje teisės sistemoje

  
 
 
12345678
Aprašymas

Sutarčių teisės tarptautinėje teisės sistemoje. Tarptautinių sutarčių sudarymas. Tarptautinių sutarčių įsigaliojimas, registravimas ir paskelbimas. Sutarčių galiojimas ir negaliojimas. Sutarčių aiškinimas. Tarptautinių sutarčių pasibaigimas. Išvados.

Ištrauka

Tarptautinių sutarčių teisė-teisės šaka reguliuojanti tarptautinių sutarčių sudarymo,vykdymo ir nutraukimo tvarką,bei nustatanti jų galioji pagrindus.Ši tarptautinė teisė yra kodifikuota.Pagrindinis tarptautinių sutarčių teisės šaltinis yra 1969 m.Vienos konvencija dėl tarptautinių sutarčių teisės.Rengiama tarptautinė konvencija dėl sutarčių,sudaromų valstybių su tarptautinėmis organizacijomis,taip pat tarp tarptautinių organizacijų.
Didėjant tarptautinių sutarčių reikšmei,valstybės vis dažniau priima nacionalinius įstatymus,reguliuojančius konkrečios valstybės tarptautinių sutarčių sudarymo procesą.
Vienos konvencija įsigaliojo 1980m.sausio 27 dieną,kurią rengė Tarptautinės teisės komisija.Konvencija taikoma tik sutartims,sudarytoms po jos įsigaliojimo.Konvencija yra svarbi tuo,kad daugumoje jos nuostatų bandyta kodifikuoti su sutartimis susijusią paprotinę teisę.
Tarptautinė sutartis yra aiškiai išreikštas susitarimas tarp dviejų ar kelių valstybių ar kitų tarptautinės teisės subjektų dėl jų savitarpio teisių ir pareigų nustatymo,pakeitimo ar nutraukimo.Tarptautinių sutarčių subjektais gali būti visi tarptautinės teisės subjektai,t.y.valstybės,tautos kovojančios dėl savo nacionalinį valstybingumo.Susitarimai,kurių viena šalis yra valstybė,o kita-fiziniai ar juridiniai asmenys,nelaikomi tarptautinėmis sutartimis.Kiekviena valstybė turi vienodas teises su kitomis dalyvauti tarptautinėse sutartyse.Nepaisant,koks valstybės organas sudarė tarptautinę sutartį.
Pagal šalių skaičių tarptautinės sutartys yra skirstomos į dvišales ir daugiašales.Pasauliniu mastu daugiausia sutarčių yra sudaroma dvišalių.Daugiašalės sutartys skirstomos į bendrąsias ar universaliąsias ir į lokalines.Bendrosios daugiašalės sutartys nuo grupinių skiriasi ne tik didesniu dalyvių skaičiumi,bet ir sutarties objektu ir tikslais,jos yra itin svarbios tarptautinei valstybių bendrijai.Valstybės teisė būti tarptautinės sutarties dalyve priklauso tiek nuo sutarties dalyvių , tiek nuo sutarties kategorijos,tiek nuo valstybės suinteresuotumo.Kiekviena valstybė turi teisę dalyvauti bendrosiose daugiašalėse tarptautinėse sutartyse.
Tarptautinės sutartys klasifikuojamos pagal objektų pobūdį.Tarptautinės sutarties objektas-tai,dėl ko sutarties dalyviai tarpusavyje sutaria.Tokiais objektais gali būti materialinės ir nematerialinės vertybės veiksmai susilaikymas nuo veiksmų.Tarptautinių sutarčių objektais gali būti ne tik tarptautiniai ,bet ir valstybiniai vidaus klausimai,be tų ,kurie įeina į valstybių išimtinę vidaus kompetenciją.Šie klausimai gali būti tarptautinių sutarčių objektai tik griežtai laikantis valstybines suverenias lygybes,savanoriškumo principų.
Pagal objektus tarptautines sutartis galima suskirstyti į šias grupes:politinės,ekonomines.
Politinės sutartys-sąjunginės sutartys,draugystės,bendradarbiavimo ir savitarpio pagalbos sutartys,nepuolimo sutartys,sutartys dėl neutraliteto,sutartys ,sutartys dėl konsultacijų ir karinės pagalbos,susitarimai dėl ginčių taikaus sprendimo,susitarimai dėl kariavimo.
Ekonominės sutartys-prekybos,jūreivystės klausimais,bendraisiais finansiniais klausimais,dėl paskolų ,kreditų,muitų klausimais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis15.99 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sutarciu teise tarptautineje teises sistemoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais