Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisė (47)

Teisė (47)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Valstybinės valdžios samprata. Darbo ir poilsio samprata, apskaita. Kasmetinių ir tikslinių atostogų rūšys ir apskaita. Administracinių teisės pažaidimų klasifikacija ir administracinių teisės pažeidimų bylų teisena. Nuomos sutarties sąvoka, forma ir pavyzdys. Išvados.

Ištrauka

Teisė kaip mokslas susiformavo labai senai. Nes norint gyvenanti civilizuotoje visuomenėje reikėjo teisybės, atsakingumo, žmonių supratimo kas yra gerai, o kas ne. Tam turėjo susikurti Valdžia, kuri sukurtų įstatymus ir teisėtvarka kuri juos vykdytų. Atsižvelgiant į žmonių teises ir pareigas. Šiame namų rašto darbe bus aprašoma trumpai valstybinės valdžios samprata, kas tai yra. Ir darbo teisė, bei administracinė teisė. Taip pat bus aprašoma nuomos sutarties apibrėžimas, paskirtis, ir naudojimas, bei pridedama nuomos sutarties pavyzdys.
Valstybė susikuria ar susideda iš šių pagrindinių dalykų: tautos – žmonių, teritorijos, valdžios,suvereniteto. Kad valstybė galėtų egzistuoti ji turėtų būti pripažinta kitų tautų, kitaip sakant turėtų tarptautinį pripažinimą, bei mokesčių sistemą.
Valstybinė valdžia- tai valstybės funkcijų įgyvendinimo per valdingus įgaliojimus turinčias institucijas svarbiausias būdas.Kiekviena valstybė savo funkcijas įgyvendina per valstybės valdžios institucijų sistemą. Valstybė turi įvairių valdžios institucijų, kurios atlieka skirtingas funkcijas. Jas būtų galima skirstyti pagal veiklos pobūdį- į politines,socialines,ekonomines,ūkines. Taip pat pagal formavimo tvarką- į renkamąsias,skiriamąsias ir t.t. Valstybės mechanizmas- susideda iš įvairių institucijų turinčių tam tikrus įgaliojimus, kurios užtikrina vidaus ir išorės funkcijų gyvenimą.
Demokratinėse valstybėse – valstybės valdžios institucijų pagrindinis tikslas yra valdžių padalijimo į įstatymų leidžiamąją, vykdomąją ir teisminę formą kuria galėtų valdyti visuomenę.Valstybėje būtina atlikti tris funkcijas: įstatymų priėmimą, jų vykdymą ir teisingumo įgyvendinimą. Lietuvoje valstybės valdžią vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas ir Vyriausybė, Teismas.Valdžios galias riboja Konstitucija. Kiekvienoje demokratinės šalies valstybės valdžios institucijų sistemoje ypatingą vietą užima gyventojų renkamas atstovaujamasis ir įstatymų leidžiamasis organas- parlamentas. Parlamentas atstovauja tautos suverenitetui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis20.69 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teise (47) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais