Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normos. Teisės normų rūšys

Teisės normos. Teisės normų rūšys

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Referatas "Teisės normos ir jų rūšys". Įvadas. Teisės normos sąvoka ir jos požymiai. Teisės normos sąvoka. Teisės normos požymiai. Teisės normos vidinė struktūra. Teisės normos rūšys. Išvados.

Ištrauka

Vystantis visuomenei, plečiantis jai ne tik teritoriniu, bet ir santykių atžvilgiu, vis sunkiau darėsi ją kontroliuoti ir išlaikyti bendrąją tvarką valstybėje. Iškilo būtinybė remtis teisės mokslu, jo reguliavimu, nes priešingu atveju visuomenė negalėjo civilizuotai egzistuoti. Teisė suvokiama kaip šiuolaikinės demokratiškos valstybės egzistavimo pagrindas, kuriuo remiasi daugelis procesų. Kaip visuomenės elgesio kontrolė ir vadovavimosi pagrindas yra teisės normos. Tai vadinamoji bendroji elgesio teisyklė, nustatyta arba sankcionuota valstybės ir saugoma nuo pažeidimų valstybės prievartos priemonėmis. Skirtingai nuo paliepimų ar komandų , norma adresuota ne pavieniam asmeniui, o visai asmenų grupei. Normos galiojimas nesibaigia jos įvykdymu, nes ji skirta neribotam skaičiui atvejų.
Tikslas: apžvelgti įvairių autorių pristatomus požiūrius į teisės normas ir jų rūšis.
Uždaviniai:
1. apibrėžti teisės normos sąvoką ir pagrindinius jos požymius;
2. apžvelgti teisės normos vidinę struktūrą;
3. susipažinti su teisės normos rūšimis.


Teisė, kaip matyti iš jos sąvokos, susideda iš teisės normų, kurios yra pirminis jos elementas.
Elgesio taisyklės, kurios reguliuoja santykius tarp žmonių, vadinamos socialinėmis normomis. Pagal visuomeninių santykių reguliavimo sferą socialinės normos skirstomos į teisės, papročių, moralės, politines, ekonomines ir kitas normas.
Teisės norma yra labiausiai paplitusi socialinių normų rūšis (1, p. 26). Taigi teisės norma- tai valstybės nustatyta arba sankcionuota ir jos saugoma elgesio taisyklė. Viename norminiame teisės akte dažniausiai būna dešimtys, šimtai ir net tūkstančiai teisės normų. Teisės akte, kuris taikomas individualiai, paprastai būna viena ar kelios teisės normos ( 2, p. 44).
Kartu teisės norma turi keletą ypatumų, skiriančių ją nuo kitų socialinių normų.
Teisės normos sudaro sistemą, pagrįstą valstybės ir visos visuomenės valios. Taip pat ji reguliuoja svarbiausiuosius visuomeninius besikartojančius santykius ir jos yra privalomos visiems. Priešingu atveju jų įgyvendinimą garantuos valstybės prievartos priemonės. Teisės normas arba betarpiškai kuria valstybės institucijos, arba jos atsiranda valstybės sankcionuojamų referendumų keliu. Be to, teisės normas lemia ir įtvirtina visuomenės ekonominė bazė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Dydis18.78 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normos. Teises normu rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais